SERVİSÇİLER ODASI BAŞKANI: TALEBİMİZ %12
17 Ağustos 2016 Çarşamba 14:49

Okulların açılmasına az kaldı! Ankara ve İzmir için servis ücretlerine zam oranları açıklandı. Veliler ise İstanbul için UKOME’nin vereceği kararı bekliyor. İSAROD Başkanı Öztürk ise yaptığı açıklamada taleplerinin %12 olduğunu ancak talep ettiklerinin verileceğini düşünmediklerini söylüyor.

19 Eylül’de öğrenciler ders başı yapacak. Öğrenciler kadar veliler de yeni öğretim yılını bekliyor. Özellikle servis ücretlerinin yeni dönemde nasıl şekilleneceği velileri yakından ilgilendiriyor.

Geçtiğimiz günlerde Ankara ve İzmir için servis ücretlerine yapılacak zam oranları açıklanmıştı. Ankara’daki servislere %7.3, İzmir’dekilere ise %6.6 ila 8 arasında zam yapıldığı duyurulmuştu.

Artık gözler İstanbul için verilecek karara döndü. UKOME’nin bu konuda alacağı karar bekleniyor.

“TALEBİMİZİ İBB’YE İLETTİK”

Konuyla ilgili İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hamza Öztürk Radyo Trafik'e konuştu.

Öztürk Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin toplantısını beklediklerini ve zam konusundaki taleplerinin %12 olduğunu söylüyor. Ancak şunu da eklemeyi ihmal etmiyor: “İBB hiçbir zaman talep ettiğimiz zammı bize uygulamadığı için gene de talep ettiğimizin verilmeyeceğini az çok düşünebiliyoruz.”

İSAROD Başkanı Öztürk belirledikleri zam oranında hangi kriterleri göz önünde bulundurduklarını ise şöyle açıklıyor:

“Akaryakıt düştü. Bunun yanında herkesin bildiği bir trafik sigortası var. Trafik sigortası %200 artan var, %100 artan var, %300 artan var. Lastik keza öyle ciddi anlamda zam gördü. Trafik kazası, araba değişimi, bakım ücretleri… Bizim yaptığımız artışın ortalaması %18’in üzerine çıkıyor. Biz yine de biraz daha olabilecek seviyede kimseyi mağdur etmeden bir şeyler yapmaya çalıştık ama bakalım ne çıkacak karşımıza? Çok net bir şey görmüyoruz. Sonuç bekliyoruz.”  

 

 

@radyotrafik