EKREM GÜLER YAZDI: TEMA KÖPRÜSÜ ŞERİTLERİ KAZAYA DAVETİYE ÇIKARIYOR
2 Aralık 2016 Cuma 11:52

Radyo Trafik dinleyicilerinden gelen görüş,öneri ve çözümleri yayına taşıyor,haberleştirip yetkili birimlere ulaştırıyor. Dinleyicimiz Ekrem Güler önerilerini yazdı.

TEM Edirne yönünde yapılacak bazı düzenlemeler özellikle Mahmutbey’deki duruma bir nebze de olsa faydası olur diye düşünüyorum. Şöyle ki :

-         Özellikle ve ivedilik ile  beton gişelerin artık yıkılması gerekiyor.

-         Temi ayıran demir bariyerler birleştirilip ve de  emniyet şeridi tarafındaki bariyer 1 mt daha sağa alınarak,gidiş istikameti en azından Avcılar gişeler çıkışına kadar 4 şeritli hale getirilebilir. Böylece daha fazla araç geçişi sağlanarak gişeler bölgesindeki yığılma azalabilir. (O3’te yapıldığı gibi şeritler bir miktar daraltılıp yeniden çizilerek 4 şeride çıkartıldı).

Mahmutbey yönünde de yapılabilir ama KÇO girişi daha gerilere alınmadığı sürece orası maalesef düzelmez.

-          Son zamanlardaki Halkalı Tema Köprüsü bölgesindeki yol çizgilerinin düzeltilmesi , (kazaya davetiye çıkartıyor resmen)  

-         Mall Of İstanbul hizasındaki İBB'ye ait olduğunu düşündüğüm İbrahim Tatlıses Üst Geçidi şantiyesi ne olacaksa bir an evvel yapılıp sonuçlandırılmalı

-         Ayrıca yan yollardan anayola giriş bölgelerine Ofset Tarama Alanı ihalelerini ve emniyet şeridi ihlallerini tespit eden EDS’ler konulmalı (özellikle Mall Off İstanbul bölgesinde-şerit disiplini sağlanması için)   

@radyotrafik