ÇENGELKÖY MEYDANI’NDAKİ DÜZENLEME YAYALARIN İŞİNİ ZORLAŞTIRDI
4 Nisan 2017 Salı 15:21

Çengelköy Meydanı’nda geçtiğimiz aylarda kaldırılan trafik ışıkları nedeniyle semt sakinleri tedirgin. Bölgede ışıkların kaldırılmasından sonra yaralanmalı kazaların meydana geldiğini ve tehlikeli bir durum oluştuğunu söyleyen semt sakinleri yayaların işinin zor olduğu görüşünde. Çengelköy Muhtarı ise meydanda herhangi bir kaza olmadığını savunuyor.

Çengelköy Meydanı’ndaki trafik ışıkları geçtiğimiz aylarda kaldırıldı. Bölge trafiğini rahatlaması ve akışın daha iyi sağlanması için yapılan düzenlemeler ise bölgede başka bir sorunu gündeme getirdi.

Geçtiğimiz aylarda Çengelköy Meydanı’ndaki trafik ışıkları kaldırıldı ve bölgede yeni bir düzenlemeye gidildi. Beykoz, Güzeltepe ve Beylerbeyi’nden gelenler artık trafik ışıkları ile karşılaşmıyorlar.

Beykoz’dan gelenler için Beylerbeyi yönüne direkt dönüş sağlanıyor. Önceden gidiş – geliş olan yol da artık tek yön halini aldı. Beykoz ve Güzeltepe’den gelenler ışıklar ile karşılaşmadan tek yönden Beylerbeyi yönüne giriyor. Beylerbeyi’nden gelip Beykoz yönüne devam edecekler ise arka yoldan dolanıp yolculuklarına Güzeltepe’den gelenler ile birleşip devam ediyorlar.

YAYALAR İÇİN KAZA OLASILIĞI ARTTI

Çengelköy sakinleri ise trafik ışıklarının kaldırılması ve yapılan yeni düzenleme ile yayalar için ciddi bir tehlike oluştuğunu belirtiyorlar.

Görüştüğümüz esnaflar ve semt sakinleri yeni düzenleme ile yayalar için tehlikenin arttığını hatta geçtiğimiz aylarda bölgede yaralanma ile sonuçlanan ciddi kazalar yaşandığını aktardılar.

MUHTAR: BURADA HİÇ KAZA OLMADI

Konu ile ilgili görüştüğümüz Çengelköy Muhtarı Can Cumhurcu yeni düzenlemenin bölgedeki trafik akışını rahatlattığı görüşünde.

Bölgenin eski halinde trafik yoğunluklarının ciddi boyutlarda olduğunu belirten Cumhurcu yeni düzenleme ile akışın daha iyi sağlandığını belirtiyor. Ancak Cumhurcu da yayalar için tehlikenin arttığı yönündeki görüşlere katılıyor.

Cumhurcu, yayaların karşıdan karşıya geçmelerinin ışıkların kaldırılması ile güçleştiğini ancak bugüne kadar kendilerine ulaşan hiçbir kaza bilgisi olmadığını savunuyor. Yayaların daha güvenli geçiş sağlamaları için ise yaya geçitleri öncesi hız kesiciler koyulması gerektiğini anlatarak konuyu da ilgili mercilere ilettiklerini söylüyor.

İşte Çengelköy Muhtarı Can Cumhurcu’nun anlattıkları:

 

 

 

 

@radyotrafik