İSTANBUL PARK YENİDEN FORMULA 1'E EV SAHİPLİĞİ YAPABİLİR
11 Nisan 2017 Salı 22:50

Otomotiv Gazetecileri Derneğinin bu yıl ikincisini düzenlediği Türkiye'de Yılın Otomobili etkinliğinde Radyo Trafik yayınına konuk olan İstanbul Park'ın işletmecisi İntercity şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Ali Vural Ak İstanbul'un önümüzdeki sezon yarış takvimine dahil edilebileceğini açıkladı. 

Bugün Formula 1 takipçilerini heyecanlandıran gelişmeler yaşandı. 

Son olarak 2011 yılında Formula 1 takviminde yer alan İstanbul o günden sonra F1 yarışlarına ev sahipliği yapmadı. Ancak bugün yaşanan gelişmeler ve İstanbul Park işletmecisinin açıklamaları Formula 1 takipçilerini heyecanlandırdı. 

CUMHURBAŞKANI F1 CEO'SUNU KONUK ETTİ 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün öğlen saatlerinde F1 CEO’su Chase Carey'i Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti. 

Kabulde; Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü ve Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı M. Mücahit Küçükyılmaz, TOSFED Başkanı Serkan Yazıcı ile İntercity Yönetim Kurulu Başkanı Ali Vural Ak da hazır bulundu. 

Görüşmenin ardından bir açıklama yapılmadı ancak bu görüşmede bulunan İncercity Yönetim Kurulu Başkanı Ali Vural Ak Radyo Trafik'e özel açıklamalarda bulundu. 

"BİR İMZAYA KALDI" 

Otomotiv Gazetecileri Derneğinin bu yıl ikincisini düzenlediği Türkiye'de Yılın Otomobili etkinliğinde Radyo Trafik yayınına konuk olan İstanbul Park işletmecisi İntercity'nin Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak önümüzdeki sene Türkiye'ye Formula 1'i yeniden getirmek için ciddi bir mesafe katedildiğini açıkladı. 

Gün içerisinde Formula 1'in yeni sahibi Chase Carey ile Cumhurbaşkanı ve Başbakan ile görüşmeler yapıldığını söyleyen Ak olayın bir imzaya kaldığını belirtti ve ekledi: 

"İnşallah yakın zamanda o prosedürler de tamamlanır ve seneye yazın istnabul Park yeniden Formula 1'i misafir eder." 


 

@radyotrafik