TÜRKİYE'DE YILIN OTOMOBİLİ BELLİ OLDU 
11 Nisan 2017 Salı 23:22

Renault Megane finale kalan yedi otomobil arasındaki oylamada birinci gelerek Türkiye'de Yılın Otomobili seçildi. 

Otomotiv Gazetecileri Derneği'nin bu yıl ikincisini düzenlediği Türkiye'de Yılın Otomobili organizasyonu bu akşam gerçekleştirilen bir törenle sahibini buldu. 

Radyo Trafik olarak hazır bulunduğumuz gecede finale kalan 7 otomobil arasından Renault Megane Türkiye'de Yılın Otomobili seçildi. 

4 Nisan 2017 tarihinde Intercity İstanbulPark’ta yapılan test sürüşünde, tüm finalist otomobiller; “Tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi, fiyat-değer oranı” kriterleri açısından önemli bir sınavdan geçirildi. Gün boyu süren testlerin ardından “Yılın Otomobili” seçimlerinde, ikinci tur başladı.

Her jüri üyesi 7 finalist otomobil arasından sahip olduğu 250 puanı adaylar arasında dağıttı. En fazla puan alan finalist, Türkiye'de Yılın Otomobili seçildi. O otomobil Renault Megane oldu. 

Renault Megane, Yılın Otomobili logosunu bir yıl boyunca basın bülteni ve reklamlarında kullanabilecek. 

Türkiye’de “Yılın Otomobili” seçimleri iki aşamadan oluşuyor. 3 Mart tarihinde yapılan ilk oylama sonucunda jüri üyeleri tarafından en fazla puan alan 7 otomobil, finalde yarışmaya hak kazandı. Ocak 2016 – Şubat  2017 tarihleri arasında satışa sunulmuş olan 25 aday otomobil arasından Honda Civic, Mazda MX-5, Peugeot 3008, Renault Megane, Seat Ateca, Toyota C-HR ve Volvo S90 modelleri finale kalmıştı. 


 

@radyotrafik