İSTANBUL TRAFİĞİNDEN SİZ SORUMLU OLSAYDINIZ?
26 Nisan 2017 Çarşamba 10:12

Radyo Trafik İstanbul’un bu sabahki yayınında “İstanbul trafiğinin yönetimi sizin elinizde olsaydı ilk ne yapardınız?” sorusuna sürücülerden birçok farklı cevap ve öneri geldi. Kimi motorlu taşıtlar gibi şoförlerin de muayeneye ihtiyacı olduğunu söyledi kimisi de benzinin litre fiyatını 10 TL’ye çıkaracağını belirtti.

Radyo Trafik’te 7/24 yol bilgisinin yanı sıra vatandaşların başta ulaşım olmak üzere şehre dair görüş ve önerileri de dile getiriliyor.

Bu sabahki Radyo Trafik İstanbul yayınında sürücülere şu soruyu yönelttik: “İstanbul trafiğinin yönetiminde siz olsaydınız, ilk icraatınız ne olurdu?”

İşte İstanbullulardan gelen cevaplar:

Twitter

 

WhatsApp – 0543 363 04 15

Mustafa Topal: “Ceza keserdim. Çünkü İstanbul trafiği öncelikle kuralsızlık ve ışıklar.”

Metin Akdaş: “Öncelikle kafa yapısını değiştirmemiz gerekiyor. Florya’da şu anda kaldırım ve bariyer çimlendirme çalışması yapılıyor. Bir çim kaç kere değiştirilir siz söyleyin. Şehrin bir sürü yeri böyle.”

Yasin: “Bu İstanbul trafiğine ne yapsak boş. Ben olsam ilk yapacağım parklanmayı önlemek için bütün ilçelere katlı otoparklar yapardım. Emniyet şeridi kullananların da ehliyetini ve aracını trafikten men ederdim.”

Mehmet Emin Erden: “Trafik çözülmez. Her yere mobil büfe ve tuvalet yapardım. Yollar zaten seyyar satıcı dolu.”

Mehmet Bozoğlan: “Önce iyi eğitim vermek lazım.”

Cihan Kızılcan: “İstanbul’un trafik çözümü paralı bütün yolları ücretsiz yapardım.”

Selvinaz Seker: “Benzini 10 TL, mazotu 7.5 TL, LPG 5 TL yapardım.”

Murat Sağır: “Hatlı minibüsleri kaldırırdım.”

 

@radyotrafik