19 MAYIS’TA BİSİKLET VE MOTOSİKLETLİLER YOLLARDA OLACAK
17 Mayıs 2017 Çarşamba 17:48

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında bisiklet ve motosikletliler iki ayrı noktada sürüş gerçekleştirecek. Bisikletliler Yenikapı – Miniatürk arasında, motosikletliler ise Bağdat Cd.’den çıkış ile Edirnekapı Şehitliği’ne sürecek.  

İstanbul’da Cuma günü bisiklet ve motosikletliler iki farklı noktada 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında sürüş gerçekleştirecek.

BİSİKLET TURU YENİKAPI – MİNİATÜRK ARASINDA

İstanbul Bisiklet Derneği öncülüğünde olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Bisiklet Turu saat 09.30'da Yenikapı’da başlayacak. Kafile Yedikule 10. Yıl Cd., Edirnekapı Halk Ekmek Yolu üzerinden Eyüp sahiline çıkarak Alibeyköy üzerinden Miniatürk’e ulaşacak. Burada verilecek molanın ardından Kasımpaşa sahili boyunca ilerlenerek Galata Köprüsü’nden Sirkeci, Sarayburnu boyunca devam edilip tekrar turun son bulacağı Yenikapı’ya ulaşılacak.

Etkinlik nedeniyle belirtilen güzergahlarda yollar kapatılmayacak. Ancak sürücülerin bisiklet kafilesi geçişlerinde dikkatli olmaları ve kurallara uyarak, bisikletliler ile yolu paylaşarak güvenli bir sürüş gerçekleştirmeleri gerekiyor.

Turun saat 12.30’da son bulacağı tahmin ediliyor. 

MOTOSİKLETLİLER EDİRNEKAPI ŞEHİTLİĞİ'NE SÜRECEK

Türkiye Motosiklet Platformu öncülüğünde örgütlenen motosikletliler ise her bayram ve anmada olduğu gibi 19 Mayıs’ta da yollarda olacak.

“19 Mayıs ve Atatürk'e Saygı Korteji” adıyla gerçekleştirilecek sürüşte motosikletliler Anadolu Yakası Suadiye’den saat 13.00’te hareket ederek 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü geçip D100’den devam ile Edirnekapı Şehitliği’ne ulaşacak.

Avrupa Yakası’ndan korteje katılacaklar ise Dolmabahçe’de toplanarak Edirnekapı Şehitliği’ne ulaşacak.

Etkinlik nedeniyle belirtilen güzergahlarda yollar kapatılmayacak. Ancak sürücülerin kortej geçişlerinde dikkatli olmaları ve kurallara uyarak, motosikletliler ile yolu paylaşarak güvenli bir sürüş gerçekleştirmeleri gerekiyor.

 

 

@radyotrafik