TÜM TAKSİLER HAVAALANINDAN MÜŞTERİ ALABİLECEK Mİ?
25 Mayıs 2017 Perşembe 19:37

İTEO Başkanı Yahya Uğur UKOME’nin bugünkü oturumunda havaalanından durak dışı taksilerin yolcu alabilmesine yönelik önerinin gündeme geldiğini ve bu ay içerisinde konunun alt komisyonda görüşüleceğini söyledi.

İstanbul’da bugün taksiciler için önemli bir gelişme yaşandı.

UKOME’nin bugünkü oturumunda havaalanından durak dışı taksilerin de yolcu alabilmesine yönelik gündem maddesi tartışıldı.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Yahya Uğur UKOME’nin bugünkü oturumunda gündeme gelen konunun alt komisyona havale edildiğini söyledi. Uğur ayrıca bu ay içerisinde alt komisyonda görüşülecek olan havaalanından durak dışı taksilerin de yolcu alabilmesi önerisinin Oda Başkanlarının da katılacağı bir toplantı ile detaylandırılacağını belirtti. İTEO Başkanı adaletli, tüm taksicilerin haklarının korunduğu ya da mağdur olmayacağı bir karar alınmaya gayret gösterileceğini de ekledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü Ticari Taksi ve Taksi Dolmuş Yönergesi’nin çalışma usul ve esaslarını belirleyen üçüncü bölümünün “r” maddesinde: “Daha önceden bir müşteri tarafından rezerv edilmiş olması dışında, gar, havaalanı, otel, tarihi ve turistik tesislerin çevresinde umuma açıklar dışında yasal taksi durağı olan yerlerde durak dışı taksilerin yolcu alma maksadı ile bekleme yapması yasaktır, ancak seyir halinde iken taksi duraklarına 50 metre den fazla mesafeden müşteri alabilir.” deniliyor.

@radyotrafik