SHELL VE RADYO TRAFİK YOL EMNİYETİ İÇİN EL ELE VERDİ
19 Haziran 2017 Pazartesi 12:01

Yol Emniyeti’ni kurum kültürünün yapı taşlarından biri haline getiren Shell, yolda en çok dinlenen radyolardan biri olan Radyo Trafik ile yol emniyeti için işbirliğine imza attı.

Dinleyici kitlesi özel ya da ticari araç sahipleri ve şirketi tarafından kendisine tahsis edilen bir aracı bulunan kişiler ve taksi sürücülerinden oluşan Radyo Trafik’teki “Trafikte Yaşam” programı, 12 Haziran’da yayına başladı ve 6 ay boyunca her Pazartesi günü 12:00 - 13:00 saatleri arasında Güvenli Sürüş Uzmanı Mert İntepe’nin katılımıyla ve Radyo Trafik Genel Yayın Yönetmeni Cezayir Doğan sunumuyla yayınlanmaya devam edecek.

Shell, Yol Emniyeti alanındaki uzmanlığı ve bilgi birikimini daha geniş kitlelerle paylaşabilmek için Radyo Trafik ile önemli bir işbirliğine başladı. İstanbul’da 80.000 ve Ankara’da 40.000 olmak üzere 100.000’den fazla gönüllü muhabiri ile trafik durumunu en hızlı şekilde dinleyicilerine aktaran ve yolda en çok dinlenen radyolardan biri olan Radyo Trafik, Shell’in sponsorluğunda hazırlanan “Trafikte Yaşam” programında yol emniyeti ve güvenli sürüş hakkında bilgiler vermeye devam edecek.

CANLI YAYINDA DİNLEYİCİLERİN SORULARI YANITLANIYOR

Güvenli Sürüş Uzmanı Mert İntepe ve Radyo Trafik Genel Yayın Yönetmeni Cezayir Doğan tarafından yol emniyeti ve güvenli sürüş konularında dinleyicileri bilgilendirecek programa belirli haftalarda, Shell’in yol emniyeti alanındaki uzman yöneticileri de katılacak. Program sırasında canlı yayında dinleyicilerin soruları da yanıtlanıyor.

İşbirliği kapsamında ayrıca, “Shell Güvenliğiniz İçin Sunar” anonsuyla başlayan 30 saniyelik spotlar, Radyo Trafik İstanbul, Ankara ve Marmara kanallarında günde 8 kez dinleyiciler ile buluşuyor. Radyo Trafik, günde ortalama 3000 kişi tarafından aranıyor ve yaklaşık 700 kişi ile canlı bağlantı gerçekleştiriyor.  

Dünyanın önde gelen enerji şirketlerinden biri olan Shell, faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de “yol emniyeti”ni kurum kültürünün bir parçası olarak görüyor. Her yıl bir günü “Emniyet Günü” olarak belirleyen Shell, faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde eş zamanlı düzenlediği emniyet odaklı interaktif etkinliklerle çalışanlarını ve tüm paydaşlarını emniyet konusunda daha da bilinçli ve donanımlı hale getiriyor.

Türkiye’nin ilk trafik radyosu Radyo Trafik, İstanbul, Ankara ve Marmara Bölgesi’nde yaşayanların gündelik hayatına ilişkin önemli bilgileri zamanında ve tarafsız şekilde aralıksız aktarıyor. Bilgileri doğrudan “yaşayan ve üretenden” doğrudan “kullanan ve faydalanana” aktaran Radyo Trafik, demokrasinin özüne uygun ve yüksek nitelikli yayın anlayışını benimsiyor. Radyo Trafik, ayrıca 2015’te çıkardığı mobil uygulaması ile Türkiye genelinde yüzbinlerce araç ve gönüllü muhabirden gelen veriler ile oluşturulan anlık ve ayrıntılı yoğunluk haritası veriyor. Tüm işletim sistemleri ile uyumlu olan Radyo Trafik aplikasyonu ücretsiz olarak indirilebiliyor.

@radyotrafik