ÜMRANİYE – ATAŞEHİR – GÖZTEPE METRO İSTASYONU ÇALIŞMALARI BAŞLADI
13 Ağustos 2017 Pazar 10:30

İBB tarafından yapılan açıklamada, yapımı devam eden Ümraniye- Ataşehir- Göztepe Metrosunun, Göztepe İstasyonu inşa çalışmalarına başlandığı duyuruldu. İstasyon yapımı süresince Göztepe 60. yıl parkı tenis kortlarının, geçici şantiye alanı olarak kullanılacağı belirtilen çalışmalarda, yeşil alanların hiçbir şekilde etkilenmeyeceği söylendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metrosunun, Göztepe istasyonunun inşası kapsamında, Göztepe 60. Yıl Parkındaki tenis kortlarının bulunduğu alan geçici şantiye alanı olarak kullanılacak. Yetkililer çalışmalar sırasında ağaçların bulunduğu yeşil alanlar hiçbir şekilde etkilenmeyeceğini belirtti.

Çalışmaların tamamlanmasının ardından söz konusu alanda, metro giriş çıkışlarının yanı sıra, metro meydanı, 2 adet basketbol sahası, çocuk trafik eğitim parkının da yer alacağı bildirildi.

Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metrosu 13 km uzunluğunda 11 istasyondan oluşuyor. Göztepe İstasyonunda Marmaray ile entegre olan hat, Yenisahra İstasyonundan Kadıköy-Kartal Metrosu ile, Çarşı istasyonunda da Üsküdar- Ümraniye -Çekmeköy Metro Hattı ile entegre olacak.

@radyotrafik