GESTAŞ 21 GEMİ İLE BAYRAM TRAFİĞİNE HAZIR
25 Ağustos 2017 Cuma 23:08

Gestaş’ın Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Aydın, Radyo Trafik Marmara’da İlker Saygı ile Akşam Trafiği programına konuk oldu, Kurban Bayramı Trafiğinde Çanakkale deniz ulaşımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Bayram trafiğine 21 gemilik filo ile hazır olduklarını belirten Aydın, iskelelerin yoğun olduğu zamanlarda sefersiz, sürekli geçiş yapıldığını söyledi. Gökçeada ve Bozcaada seferleri konusunda da uyarı yapan Aydın, ada seferleri için yolcuların online bilet alması gerektiğini belirterek, online biletli vatandaşların sıra beklemeden gemilere geçebileceklerini söyledi. Ada seferlerinde 2 gemi online biletle çalışırken, 1 gemi ise sefersiz sürekli ring şeklinde çalışacak. Yapılan açıklamaya göre, Gelibolu iskelesini kullanacak vatandaşlar Otogardan sonra yoğunlaşan trafikte zaman kaybetmemek için uyarılara dikkat edip, Gestaş’ı kullanacak olan yolcuların sol şeridi takip etmeleri gerekiyor. Gökçeada'ya Deniz Uçağı'nı kullanarak da geçilebiliyor, Aydın, “28-29-30 Ağustos’ta Deniz Uçağı Seferlerimiz Çanakkale’den Gökçeada’ya yapılacak. Yolcular 15 dk’da Gökçeada’ya ulaşmış olacaklar.” dedi.

Gestaş Kurumsal iletişim Müdürü Yusuf Aydın’ın Radyo Trafik Marmara’da İlker Saygı’ya yaptığı açıklamalar şu şekilde:

ÇANAKKALE DENİZ ULAŞIMINDA GESTAŞ 21 GEMİ İLE HİZMETTE

Aydın, “Bu bayramda ekstra gemi ve ekstra sefer sayısıyla hizmetteyiz. Böylelikle daha rahat ve daha hızlı bir ulaşım sağlayacağımızı düşünüyoruz.  Bayram tatili için dönemsel kiralamalarla filomuza yeni gemiler kattık, 21 gemi ile hizmet vermekteyiz. Bazı noktalarda gemi sayısı artırmadan sefer sayısı artıramıyoruz. Bu akşamdan itibaren Gelibolu – Lapseki hattında sefersiz ulaşım devam ediyor ve 4 gemi görev yapıyor. Bu hat hem bayramda, hem hafta sonunda, hem de hafta içinde sürekli yoğun bir hat. Bu noktada hafta içi de olsa çoğu zaman sefersiz sürekli Ring çalıştık. Gelibolu iskelesini kullanacak yolcularımızın Otogardan sonra yoğunlaşan trafikte uyarılara dikkat etmesi gerek, Gestaş’ı kullanacak olan yolcuların sol şeridi takip etmeleri gerekiyor. Bunu bilmeleri çok önemli çünkü gereksiz yere beklemeler oluyor. Kepez - Eceabat hattının açılması konusu şu an için yok ama duruma göre açılabilir.” dedi.

ADA SEFERLERİ İÇİN ÖNCEDEN ONLİNE BİLET ALINMALI

Gökçeada ve Bozcaada seferlerinde yaşanan yoğunluğa değinen Aydın yolcuları uyardı:
“Adalarda bu akşamdan itibaren, bayram tatilinde 3’er gemiye çalışacağız. Yolcularımızı bu noktada uyarmamız gerekiyor, Adalarda online bilet sistemiyle çalışıyoruz, yolcular mutlaka online biletlerini alsınlar.  Online bilet sahipleri sıra usulü olmadan geçiş sağlayabiliyorlar. Gökçeada ve Bozcaada’da 2 gemi online bilet ile çalışacak, 1 gemi ise sefer sayısı olmaksızın sürekli Ring sefer yapacak.”

DENİZ UÇAĞI İLE ÇANAKKALE – GÖKÇEADA 15 DK OLACAK

Yusuf Aydın, Gestaş’ın deniz uçağı seferleri konusunda yaptığı bilgilendirmede, “28-29-30 Ağustos’ta Deniz Uçağı Seferlerimiz Çanakkale’den Gökçeada’ya yapılacak. Yolcular 15 dk’da Gökçeada’ya ulaşmış olacaklar. İstanbul’dan gelecek yolcularımız, Haliç’ten Çanakkale’ye gelip buradan Deniz Uçağıyla Gökçeada havalimanına geçiş yapabilecekler.” dedi.

GESTAŞ’TAN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

Deniz ulaşım firması olarak sosyal sorumluluk projeleri içinde yer almaya önem verdiklerini belirten Aydın, “İngilizce eğitimi için, 15 tane Üniversite mezunu genci, 2 ay burslu olarak Malezya’ya gönderdik. Bu Çanakkale çapında daha önce yapılmamış bir hizmetti. Yeni yılda da üniversite öğrencilerine yönelik sosyal sorunluluk projelerimiz var. Bunlar, deniz ulaşım şirketi de olsa, Gestaş’ın yapmakla yükümlü hissettiği şeyler. Biz Gestaş olarak Çanakkale’nin menfaatine olan her şeyde var olmaya çalışan bir şirketiz. Birinci hedefimiz tabii ki deniz ulaşımı, bayramda da bunu uygulayacağız. Lakin her zaman sosyal sorumluluk projelerinin de içinde var olmaya çalışacağız.” dedi.

@radyotrafik