SAĞANAK YAĞIŞ İSTANBUL'U VURDU
29 Ağustos 2017 Salı 17:32

İstanbul’un bazı bölgelerinde etkili olan şiddetli yağış, İstanbul trafiğini de vurdu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün dün uyarısını yaptığı yağış İstanbul’da 16.30 civarında etkili olmaya başladı.

İlk olarak Gaziosmanpaşa dolaylarında etkisini arttıran şiddetli yağışla birlikte, TEM otoyolu Akşemsettin Viyadüğü çevresinde yolda oluşan su birikintileri uzun kuyruklara neden oldu. İlerleyen dakikalarda İstanbul’un merkezine doğru ilerleyen yağışla birlikte, Kağıthane, Eminönü, Gaziosmanpaşa, Kabataş ve Beşiktaş ilçelerinde etkili olan yağış hayatı olumsuz yönde etkiledi. Avrupa yakasında D100’de Haliç Köprüsü, Okmeydanı, TEM’de Akşemsettin Viyadüğü ve Tekstilkent bölgeleri, Sahil yolunda Eminönü taraflarında oluşan su birikintileri nedeniyle araçlar sulara gömüldü. Anadolu Yakasında ise, Üsküdar sahil yolunda patlayan rögar kapakları nedeniyle ciddi sorunlar oluştu.

FIRTINA DEVAM EDECEK.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Bugün ve gece yarısı sürecek bir fırtınayla karşı karşıyayız İstanbul’da. Dikkat etmek ve hassasiyet göstermek gerekiyor. Büyükşehir Belediyesi olarak teyakkuz durumdayız” dedi.

TOPBAŞ: RÜZGÂR SAATTE 75 KİLOMETRE HIZA ULAŞABİLİR

Topbaş, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün bugün için Marmara Denizi’ndeki fırtına uyarısına yönelik açıklama yaptı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Marmara Denizi’nde öğleden sonra fırtına beklendiğine dair bir uyarısı olduğunu hatırlatan Topbaş, günlük yaşamın bu uyarının dikkate alınarak düzenlenmesi gerektiğinin altını çizdi.

Kadir Topbaş, “Rüzgârın saatte 75 kilometre hıza erişilebileceğinden bahsediyor. Çarşamba gününün (yarın) ilk saatlerinde şiddetini azaltacak deniyor. Bugün ve gece yarısı sürecek bir fırtınayla karşı karşıyayız İstanbul’da. Dikkat etmek ve hassasiyet göstermek gerekiyor. Büyükşehir Belediyesi olarak teyakkuz durumdayız. AKOM bu konuda gerekli hazırlıklar yaptı. Vatandaşlarımız da bu hassasiyeti gösterirse beraberce bu meteorolojik olayı sağlıklı bir şekilde geride bırakırız” dedi.

@radyotrafik