KURBAĞALIDERE ÜZERİNDEKİ RECEP PEKER KÖPRÜSÜ KAPATILDI
29 Ekim 2017 Pazar 19:59

Kadıköy Yoğurtçu Parkı’ndan Kurbağalıdere geçişini sağlayan Recep Peker Köprüsü, Kurbağalıdere Islah Çalışması Derin Deşarj Yapısı işi kapsamında yenileniyor. Köprü, çalışmalar dolayısı ile dün araç ve yaya trafiğine kapatıldı.

Kadıköy’de Recep Peker Caddesi ile Yoğurtçu Parkı Caddesi’ni birleştiren ve Yoğurtçu Parkı’nın yanından Kurbağalıdere geçişini sağlayan Recep Peker Köprüsü, Kurbağalıdere Islah Çalışması Derin Deşarj Yapısı işi kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yenileniyor.

İBB’den yapılan açıklamada ekonomik ömrünü tamamladığı belirtilen Recep Peker Köprüsü için olası bir afette yıkılma ya da sel baskınlarında yetersiz kalma riski taşıdığına dikkat çekiliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kurbağalıdere’nin ıslahı kapsamında yapılacak deniz deşarj yapısı imalatlarına başladı. Deniz yapısından kaynaklanan dere kesitinin büyütülmesi nedeniyle, risk taşıyan Recep Peker Köprüsü de yenilenecek. Uygulama projeleri tamamlanan köprünün yenileme çalışmaları başladı.

Bu kapsamda, 25.10.2017 tarih 2017/39-13 sayılı Ulaşım Trafik Komisyonu Kararı gereği Recep Peker Köprüsü 99 gün süre ile dün (1 Kasım 2017) araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Recep Peker Köprüsü’nün kapatılmasından dolayı bölgedeki trafik akışı, ıslah çalışmaları kapsamında önceden yapılmış olan Şefikbey Köprüsü ve Taşköprü güzergâhlarına yönlendiriliyor. Ancak alternatif olarak belirlenen güzergahların henüz sürücüler tarafından benimsenememesi nedeniyle dün akşam saatlerinde bölge trafiğinde etkili yoğunluklar yaşandı.  

 

@radyotrafik