SAMATYA - YEDİKULE ARASI TRANSİT YOL KAPANDI
2 Temmuz 2015 Perşembe 13:53

Avrasya Tüneli çalışmaları kapsamında sahil yolunda Yenikapı - Yedikule arasında tercihli yol (transit) trafiğe kapatıldı. 1 Temmuz itibariyle başlayan uygulama 12 Temmuz'a kadar devam edecek. 

 

ÇALIŞMALAR GEÇEN YIL ARALIK AYINDA BAŞLAMIŞTI

 

2014 yılının 2 Aralık günü sabahın ilk saatlerinde başlayan Avrasya Tüneli çalışmalarının kapsamı her geçen gün genişliyor. İlk etap çalışmalarının 6 ay süreceği tahmin ediliyordu. Belirlenen bu süre geride kaldı.

 

 Bu süre boyunca duyurulduğu üzere Samatya sonrası ana yoldaki iki şerit trafiğe kapatılmış, Samatya sonrasında Sirkeci yönünde akış transit yola verilerek transit yolun güzergahı kısalmıştı. Yani Aralık ayından bu yana sahildeki transit yol Yenikapı - Bakırköy yerine Samatya - Bakırköy hattında çalışıyor.

 

SAMATYA - YEDİKULE ARASI TRAFİĞE KAPANDI 

 

12 Temmuz tarihine kadar ise Samatya - Bakırköy arasında bile transit yol kullanılamayacak. Çünkü Avrasya Tüneli çalışmaları kapsamının yeni etabında transit yolda çalışma başladı.Çalışma süresince transit yol gün boyu Bakırköy-Yedikule arasında hizmet verecek.

 

Çalışma Sahil yolu Bakırköy - Yenikapı arasındaki transit yolda gerçekleşiyor. Yukarıda da bahsedildiği üzere geçtiğimiz yılın Aralık ayından beri bu yol Bakırköy - Samatya arası çalışıyor. Çalışma Yedikule ve Samatya arasını kapsıyor. Bakırköy - Yedikule arası 12 Temmuz'a kadar kullanılabilir olacak. Ancak bu tarihe kadar Yedikule - Samatya arası transit yol kapalı olacak.

 

HER ŞEY BAŞLADIKTAN SONRA YAPILAN "DUYURULAR"

 

Birçok çalışma gibi söz konusu transit yoldaki çalışma da İstanbullu sürücüler için sürpriz oldu. Çünkü çalışma başladıktan bir gün sonra çalışmanın "başladığına" dair duyuru yapıldı. Bu çalışma için de durum farksız olmadı. 1 Temmuz itibari ile başlayan çalışma öncesi hiçbir uyarı ya da duyuru yoktu. İstanbullular durumdan ancak çalışma başladıktan sonra haberdar olabildiler.

@radyotrafik