TEM’DE İBRETLİK KAZA
3 Temmuz 2015 Cuma 23:12

 

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Anadolu – Avrupa yönü köprü çıkışında Etiler sapağı civarında bir seyyar satıcıya aracın çarpması sonucu meydana gelen kazada seyyar satıcı hayatını kaybetti.

 
Saat 20.30 civarında meydana gelen kazada trafiğin hızlı aktığı köprü çıkışında satış yapmaya çalışan bir seyyar satıcıya FSM Köprsünden Anadolu – Avrupa geçişini yapan bir araç çarptı. Kaza sonrasında olay yerine gelen ambulansla yaralıya hemen müdahale edilmesine rağmen yapılan kalp masajları fayda etmedi ve yaralı olay yerinde hayatını kaybetti.
 
KAZA GELİYORUM DEMİŞTİ
 
Özellikle trafiğin yoğun olduğu saatlerde otoyolda satış yapan seyyar satıcıların büyük tehlike oluşturdukları ve kazanın an meselesi olduğu sık sık Radyo Trafik Gönüllü Muhabirleri tarafından dile getiriliyordu. Özellikle aracın içinde görülmesi çok zor olan küçük çocukların satış yapmak ya da dilenmek için otoyolu mesken tuttukları canlı yayınlarımızda gün içerisinde en çok şikayet alan konulardan birisi. Daha önce de yine TEM’de İstoç mevkiinde benzer bir olay yaşanmış yolda satış yapan bir seyyar satıcıya bir araç çarpmış ve satıcı ağır yaralanmıştı.  
 
ARKADAŞLARI SATIŞA DEVAM ETTİ
 
Kazanın sonrasında iftar saatinin yaklaşmasıyla açılmaya başlayan köprü trafiği yeniden kilitlendi. İbretlik nokta ise seyyar satıcının hayatını kaybetmesinin ardından olay yeri inceleme ve savcı bekleme sırasında oluşan trafik yoğunluğunun içinde aralarında çocukların da bulunduğu diğer seyyar satıcılarının satışa devam etmesiydi. Radyo Trafik Gönüllü Muhabirleri canlı yayınımızda satış yapan satıcılara yoğun tepkiler verdi. Yaşanan vahim olaya rağmen yetkililerce çevredeki seyyar satıcılara karşı bir önlem alınmamasına ise gönüllü muhabirlerimizin verdiği tepkiler büyüktü.​
 
 
 
 
@radyotrafik