RADYO TRAFİK'İN
27 Aralık 2017 Çarşamba 18:36

Radyo Trafik İstanbul’da yayınlanan Çözüm Yolu programında bugün yine sorunlu bölgeler dinleyenlerimiz tarafından tespit edildi ve canlı yayında çözüm önerilerinde bulunuldu.

ORTAKÖY PALANGA CADDESİ

Sorunlu Bölge: Ortaköy’den Palanga Caddesi Barbaros Bulvarına çıkışına doğru sol taraftan Beşiktaş Levent yönüne doğru ışık değişikliğine gidildi. Bu değişikliğin ardından Palanga Caddesi aşırı sıkışık oluyor. Bu bölgenin eski haline çevrilmesini istiyoruz.

Çözüm Önerisi: Işıklardan sola dönen yol genişletilebilir. Ortada bulunan beton blok da kaldırılsa akış daha hızlı gerçekleşebilir.

SULTANBEYLİ GİŞELER BÖLGESİ

Sorunlu Bölge: Sultanbeyli Gişeler sonrasında yeni bir kaldırım çalışması yapıldı. Çalışma öncesi iki aracın geçebildiği güzergâh şimdi çok daraldı ve trafik oluşmaya başladı. Az sayıda yayanın geçtiği kaldırımın çok geniş olduğunu düşünüyor ve daraltılmasını öneriyoruz.

VATAN CADDESİ VE VAKIF GUREABA CİVARI

Program konuğumuz Taksici Salih Altunışık’ın çözüm önerisi: Vatan Caddesi Akdeniz Caddesi’ndeki kavşakta sıkışıklık oluyor. Akdeniz Caddesi’nden karşıya bir köprü yapılsa iyi olur. Ama sanırım bunu yapmazlar. Daha ileriden içten U dönüşler yapılırsa trafik rahatlayacaktır. Yuvarlaktan değil de 100-200 metre ileriden içten 3-5 tane U dönüşü yapılırsa rahatlar.

Vakıf Gureba Hastanesi’nin önüne giren çıkamıyor. Şu andaki haliyle çıktıktan sonra ışıklarda çıkıntı var. O çıkıntıyı yalnızca sola versinler. 2-3 ay önce bir uygulama yaptılar. Vakıf Gureba’nın önünü açtılar. Vatan Caddesi’ne paralel sağ yaptırıyorlar. 50 metrelik yolu 150 metre ileriden tekrar geri getiriyorlar. 150 gidiş 150 dönüş 300 metre yaptılar, insanları dolaştırıyorlar.

Vakıf Gureba’nın otopark sorunu var. Girenler çıkamıyor. Önde 60 arabalık boş alan var. Bu alanı doktorlara ya da hastalara tahsis etseler rahatlar diye düşünüyorum.

RADYO TRAFİK İSTANBUL’DA ÇÖZÜM YOLU

Radyo Trafik İstanbul’da Çarşamba Günleri iki haftada bir yayınlanan Çözüm Yolu programında dinleyenlerimiz bulundukları mahalleden, sokaktan ya da şehrin ana yollarından ulaşımda sıkıntı yaşanan noktaları dile getiriyor, stüdyo konuklarımız ile çözüm önerilerini ele alıyor.

Siz de görüşlerinizi iletin, yayınlayalım:

Canlı Yayın:0212  363 04 14

WhatsApp: 0543 363 04 15

E-mail: bilgi@radyotrafik.com

 

@radyotrafik