AKŞAM TRAFİĞİ, YAĞMUR VE 3 GÜNLÜK TATİLİN BAŞLANGICI
29 Aralık 2017 Cuma 17:22

İstanbullular mesai bitimiyle birlikte 3 günlük tatile trafikteki etkili yoğunluklarla başladı. Kentte başta ana güzergahlar olmak üzere yağmurun da etkisiyle yoğunluk derecelendirmeleri üst seviyelerde.

Yılın son mesai gününde akşam trafiği etkili yoğunluklara sahne oluyor. 1 Ocak 2018 resmi tatili ve hafta sonu tatiliyle birlikte 3 günlük bir tatil sürecine giren vatandaşlar tatilin ilk saatlerini trafikte geçirmeye başladı. Kentte yoğunluk derecelendirmeleri üst seviyelerde.

Özellikle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Avrupa – Anadolu geçişlerinde uzun kuyruklar var. Avrasya Tüneli ise Anadolu Yakası çıkışındaki yoğunlukların da etkisi ile uzun kuyruklara sahne oluyor. Zaman zaman güvenlik gerekçesi ile belli bir hızın altına düşülmeyen trafik akışı nedeniyle Avrupa – Anadolu geçişlerinde kısa süreli kapatmalar da yaşanıyor. Sirkeci iskelesi tamamen dolmasa da bekleyiş zaman zaman 20 dakikayı geçebiliyor. İstinye iskelesinde ise kalabalık hafta içi diğer günlere göre nazaran daha fazla. Kentte Anadolu – Avrupa geçişleri ise aksi yön geçişlerine göre daha az yoğunluklara sahne oluyor.

Yaka değiştireceklerin yanı sıra aksi yönlerde ilerleyenler de etkili yoğunlukları aşmak zorunda. Avrupa Yakası’nda TEM ve D100’de Edirne yönü oldukça yoğun. Anadolu Yakası D100 Ankara yönünde de uzun bekleyişler mevcut.

Kentteki yoğunluklara dair anlık trafik bilgileri için 104.2 Radyo Trafik İstanbul’u takip edebilir ya da Radyo Trafik Yoğunluk Haritası uygulamasından detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. 

 

@radyotrafik