RADYO TRAFİK'İN "ÇÖZÜM YOLU" PROGRAMINDA BU HAFTA
11 Ocak 2018 Perşembe 14:45

Radyo Trafik İstanbul’da yayınlanan Cezayir Doğan ve Taksici Salih Altunışık'ın "Çözüm Yolu" programında bu hafta yine sorunlu bölgeler dinleyenlerimiz tarafından tespit edildi ve canlı yayında çözüm önerilerinde bulunuldu.

BEŞİKTAŞ LEVENT CADDESİ  VE GÖKSU CADDESİ’NDEKİ SORUNLAR ÇÖZÜLDÜ

Beşiktaş Belediyesi, Ebu Lula Cadddesi’nde kaldırım çalışması yaptı. Mayadrom sağ taraftan, Levent Caddesi kaldırım nedeniyle daraldı ve aynı anda 2 araç geçemiyordu. Oradaki refüj 1metre daraltılırsa rahatalar demiştik, sonunda yapıldı.

Anadolu Hisarı Kavşağı’na çıkmak için kullanılan Göksü Caddesi, Sadri Alışık caddesiyle kesişir. Bu yolun iki tarafında da ışık vardır. Bu ışıklar iptal edildi, 10 metre ilerideki ışıklar kullanılmaya başlandı ve sorun çözüldü.

ZİNCİRLİKUYU’DA ÇÖZÜM BEKLEYEN NOKTA

Zincirlikuyu’da taksiye binilen bir cep vardır. Bu cep üçgen olduğu için sıkıntı yaratmakta. insanlar burada takılıyor ve düşme, ayaklarını burkma tehlikesi yaşıyorlar. Sorunu bildirdik fakat biz burayı ayırmak için yaptık denildi. Bu kavşak üçgen yerine kare ya da dikdörtgen yapılsa hiç bir sorun kalmayacak.

ZİNCİRLİKUYU- BEŞİKTAŞ YÖNÜNDE PARK PROBLEMİ

Sorunlu Bölge:  Zincirlikuyu’da Beşiktaş yönünde araçlar park ettiği için yayalar geçemiyor. Buraya ne yapılabilir?

Çözüm önerisi: Bu noktaya Otobüs, minibüs ve taksilerin yolcu indirip bindirmeleri için, sağ tarafa bir cep yapılabilir. Ayrıca sağ tarafa bu indi-bindiler için demir bariyerler de koyulmalı. Müşteriler her yerde inip-binmemeliler.

TAKSİM DİVAN KAVŞAĞI’NA DÜZENLEME GEREKLİ

Taksim Divan Kavşağı’nda kaldırım çok geniş. Bu kaldırım 20-30 cm daraltılırsa oradan rahat geçilebilir. Dolmabahçe’den oteller bölgesine geçmek istenildiğinde ortada kocaman bir refüj var ve bu refüj trafiği etkiliyor.

HALİÇ KÖPRÜSÜ 3 ŞERİT OLMALI

Sorunlu Bölge:  Haliç D100’den gelen yolda AKOM’a bağlantı vardır. Buradan bir de D100 Haliç’e bağlantı vardır. O bağlantı sürücüleri Haliç orta köprüye bağlar. Bu bağlantı iptal edilemez mi?

Çözüm önerisi: Haliç Orta Köprü 3 şerit olabilir. Buranın %100 3 şeride çıkarılması gerekiyor.

LEVENT - SARIYER AYRIMINDA TEK ÇÖZÜM

Sorunlu Bölge:  Sarıyer istikametle gelip tekrar Sarıyer istikametine dönmek isteyenler, Kanyon ışıklarının dibinden sağa girip, tekrar sağ yapıp dönüş yapabilirler. Kanyon ışıklara çıkan akım da Özdilek AVM’nin yanına verilse çözüm olabilir mi?

Çözüm önerisi: Biz bunu 2,5 senedir konuşuyoruz. Müjdeyi verelim, bunun çizimleri elimize ulaştı. Ama karar 2016’nın ikinci ayında alınmış, pek çok karar var hala yapılmamış.  Beyefendinin dediği doğru, tek çözüm noktası budur.

TAKSİM ÖMER HAYYAM BÖLGESİ

Sorunlu Bölge:  Ömer Hayyam’da yukarı çıkış tek yön, Balık Pazarı’na gidilebiliyor. Orayı tek yön yapıp İngiliz Konsolosluğu’nun önünden tek yöne çevrilse olmaz mı? Meşrutiyet Caddesi’nde İSPARK park ettiriyor. Aynı zamanda katlı otoparkın üstüne ayrı bir kapıdan araç alıyor. Bu araçların giriş çıkışları büyük sıkıntı oluyor. Bu sıkıntı gündüz olmasına rağmen orada yoğun trafik oluşturuyor. Birçok yere bu sorunu iletmeme rağmen geri dönüş alamadık.

Çözüm önerisi: Odakule’de sağ tarafta kocaman bir alan var. Bu alan daha içeri alınırsa sorun çözülmüş olacak. İlk söylediği olmaz, genişlik uygun değil. Ömer Hayyam Caddesi eskiden gidiş gelişti. Şimdi 3 dk’lık yol 15 dk’da iniliyor. Hiç ilgisi olmayan sürücüler de dolaylı yoldan etkileniyor.

HİSARÜSTÜ KAVŞAĞI’NA TÜMSEK LAZIM

Sorunlu Bölge:  Etiler’den Balta Limanı’na çıkan yoldaki Hisarüstü Kavşağı’nda, her yağmurda kaza oluyor. Keskin viraj tabelaları var fakat faydası yok, oraya tümsek koyulmalı.

Çözüm önerisi: Beyefendinin dediği yere hız tümseği yapılmasını önermiştik. Lakin tümsek değil beyaz çizgiler çekildi, bu da yeterli olmadı. Gerçekten keskin bir viraj. 15 gün önce orada bir kaza oldu, bariyerler koptu.

 

RADYO TRAFİK İSTANBUL’DA ÇÖZÜM YOLU

Radyo Trafik İstanbul’da Çarşamba Günleri iki haftada bir yayınlanan Çözüm Yolu programında dinleyenlerimiz bulundukları mahalleden, sokaktan ya da şehrin ana yollarından ulaşımda sıkıntı yaşanan noktaları dile getiriyor, stüdyo konuklarımız ile çözüm önerilerini ele alıyor.

Siz de görüşlerinizi iletin, yayınlayalım:

Canlı Yayın:0212  363 04 14

WhatsApp: 0543 363 04 15

E-mail: bilgi@radyotrafik.com

@radyotrafik