ALEMDAĞ CADDESİ ARAÇ TRAFİĞİNE KAPATILDI
29 Ocak 2018 Pazartesi 13:20

Alemdağ Caddesi’nin , “Metro Çarşı Durağı” (TRT Lojmanları) ile “Metro Ümraniye Durağı” (Eski Belediye Binası) arasında kalan kısmında yayalaştırma projesi uygulama çalışmalarına başlandı. İBB’den yapılan açıklamaya göre, Zemin Altı Katlı Otopark Ve Gençlik Kültür Merkezi projesinin aksamadan devam edebilmesi adına İSKİ, İGDAŞ ve AYEDAŞ kurumlarınca gerekli altyapı çalışmalarının yapılabilmesi için, Alemdağ Caddesi’nin Çarşı ve Ümraniye metro istasyonları arasında kalan kısmı, 28 Ocak 2018 Pazar gününden itibaren araç trafiğine kapatıldı. Trafik akışı Üsküdar yönünde Çavuşbaşı Caddesi’ne yönlendirilirken, Ümraniye yönünde ise Sütçü İmam Caddesi kullanılmaya devam ediliyor.

Çalışmalar kapsamında Alemdağ Caddesi ve caddeye çıkan Çiftlik, Karanfil, Güler, Pasaj, İrfan, Esen, Mektep, Garffar Efendi ve Paşadayı sokakları da trafiğe kapatıldı.

Caddenin kapılmasıyla ilgili bölge esnaflarından bir vatandaş, “Alemdağ Caddesi’nde araçlar park ettiği için sıkıntı yaşanıyordu, umarım bu uygulama burayı daha iyi bir hale getirir ama daha dün bir bugün iki, durum ne olacak ilerleyen zamanlarda göreceğiz.” şeklinde konuştu.

 

Yayalaştırılan caddenin son durumunu aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

 

 

 

@radyotrafik