HARAMİDERE METROBÜS DURAĞINDA KAZA!
4 Şubat 2018 Pazar 20:18

Haramidere Metrobüs Durağına gelen bir metrobüs kayganlaşan yolda kayarak önünde duran metrobüse çarptı. Yaşanan kaza anı ise kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi. 
Kaza, saat 19.30 sıralarında Haramidere Metrobüs Durağı’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Beylikdüzü’nden Zincirlikuyu istikametine giden metrobüs kayganlaşan yolda duramayarak durakta bekleyen başka bir metrobüse arkadan çarptı. Kazada 24 kişi yaralandı. Yaşanan kaza anı ise kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi.
Görüntülerde, metrobüsün geldiği ve durakta bekleyen metrobüse arkadan çarptığı görülüyor.

Meydana gelen kazanın görüntüleri kameralara bu şekilde yansıdı;

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kazaya dair yapılan açıklama şu şekilde:

"04.02.2018 tarihinde saat 18:56’da  Beylikdüzü'nden Topkapı yönüne giden metrobüs, yağış nedeniyle kayganlaşan yolda duramayarak, Haramidere Durağı'nda bekleyen metrobüse çarpması sonucu maddi hasarlı ve yaralamalı kaza meydana gelmiş olup olay yerine ambulans, itfaiye ve imdat ekipleri ile polis yönlendirildi. Kazada 24 yolcu hafif yaralandı.  Yararlılar ambulanslarla hastanelere taşındı. Yapılan müdahale sonucunda oto çekici yardımıyla araçlar çekilip istasyonun temizliği yapıldıktan sonra saat 21:00 itibari ile istasyonumuz her iki yönde açılmıştır.
Kazaya sebep olan metrobüs şoförü ve bir yolcu hariç tüm yaralılar ayakta tedavi edilerek taburcu edilmişlerdir. Şoför personelimizin Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi’nde yolcumuzun ise Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi devam etmektedir.
Polis kaza raporu bu saat (02:00) itibari ile henüz tutulamamış olup, yaralı şoförün tedavi durumuna göre ifadesi alınacak ve rapor yazılacaktır. Kazanın oluş nedeni Cumhuriyet Savcılığının yapacağı soruşturma ile netlik kazanacaktır."

 

@radyotrafik