DOLMABAHÇE-LEVAZIM TÜNELİ KAPSAMINDA BAYILDIM CADDESİ TRAFİĞE KAPATILDI
12 Şubat 2018 Pazartesi 09:44

Dolmabahçe- Levazım Tüneli çalışması kapsamında Bayıldım Caddesi kısmen trafiğe kapatıldı. Bayıldım Caddesi’nin, Kadırgalar Caddesi girişinden Swiss Otel yönüne ve Swiss Otel önünden Vodafone Stadyumu yönüne doğru olan kısmı trafiğe kapatıldı. Maçka ve Beşiktaş yönlerinden gelip Taksim ve Dolmabahçe Tüneli yönüne gidecek araçlar, Bayıldım Caddesi’nin açık olan kısmını kullanarak, Acısu sokak, Prof. Dr. Alaaddin Yavaşça sokak, Vişneli Tekke sokağı güzergâhını kullanarak Dolmabahçe Caddesi ve Kadırgalar Caddesi’ne ulaşabilecekler.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan Dolmabahçe-Levazım Tüneli'nde çalışmalar devam ediyor. Beşiktaş ve bölgesindeki trafiği rahatlatması planlanan tünel sayesinde 70 dakikalık güzergâhın 5 dakikaya düşeceği belirtiliyor.

İstanbul karayolu ulaşımının önemli projelerinden olan Dolmabahçe – Levazım Tüneli ile, Taksim, Kabataş ve Kağıthane yönünden gelen araçlar Zincirlikuyu, Levent, Etiler ve Ortaköy yönüne kesintisiz bir şekilde ulaşabilecekler. Böylece, Dolmabahçe- Levazım arasında 70 dakikayı bulabilen yolculuk süresinin 5 dakikaya ineceği öngörülüyor. Tünel, Piyalepaşa-Dolmabahçe Tüneli çıkışından başlayarak, Ortaköy Vadisi'nde son bulacak.

 

Bölgenin detaylı anlatımını alttaki videoda izleyebilirsiniz.

 

 

 

@radyotrafik