“EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN WHATSAPP İHBAR HATTI YENİDEN AÇILMALI!”
4 Nisan 2018 Çarşamba 15:28

Radyo Trafik’te Cezayir Doğan’la sabah trafiğinde bugün, İstanbul’un trafik probleminin yaşandığı noktalara dair gönüllü muhabirlerimizden gelen tespitler dinlendi. Sabah trafiğine etki eden ve çözüm bekleyen bölgeler dile getirildi ve dinleyicilerimizle paylaşıldı.

“ESENYURT TRAFİĞİNİN NEDENİ EMNİYET ŞERİDİ İHLALLERİ”

Özellikle Esenyurt – Altınşehir trafiğinin en önemli nedeninin emniyet şeridi ihlalleri olduğunu belirten gönüllü muhabirlerimiz, bölgeden aktardıkları fotoğraf ve videolarla çok sayıda emniyet şeridi ihlalini tespit ettiler. Sabah saatlerinde işe yetişme çabasında olan ve emniyet şeridini ihlal eden araçların, ambulansların geçişini engellediklerini belirten sürücüler, bunlarla ilgili özel bir çalışma yapılmasını bekliyor.
Emniyet Müdürlüğü’nün daha önce başlattığı Whatsapp ihbar hattı uygulamasının, trafikte pek çok sorunu çözülebildiğini belirten sürücüler, trafikte sıkışıklığın ve kural ihlallerinin azalması için ihbar uygulamasının yeniden açılması gerektiğini düşünüyor.

“FENERYOLU’NDA DERİN ÇUKUR TRAFİKTE TEHLİKE ARZ EDİYOR”

İstanbul yollarında bir diğer problemli nokta da Kadıköy Feneryolu Semti olarak belirlendi. Gönüllü muhabirlerimizden gelen bilgilerde, Bağdat Caddesi’nden Mustafa Mazhar Bey Sokağı’na bağlandıktan sonra, Trafik Bölge Amirliğine gelmeden yolda geniş bir çukurun olduğu aktarıldı. Bağdat Caddesi’nden Özgürlük Parkı’na doğru giderken, parkı geçtikten sonra, sağa Trafik Bölge Amirliği’ne dönmeden 30-40 metre önce, ortada büyük bir çukur var ve etrafında hiçbir uyarı levhası yok. Bu alana giren araçların, özellikle akşam saatlerinde aracın altını buraya vurduğu ve çukurun tehlike arz ettiği belirtildi. Uzun zamandır var olan ve yaklaşık 30 cm derinliğinde olan bu çukur trafiği engelliyor ve hala açık bir şekilde duruyor.  

 

Siz de görüşlerinizi iletin, yayınlayalım:

Canlı Yayın:0212  363 04 14

WhatsApp: 0543 363 04 15

E-mail: bilgi@radyotrafik.com

@radyotrafik