TRAFİKTE OLACAKLARA CUMA VE CUMARTESİ GÜNÜ İÇİN UYARILAR
16 Mayıs 2018 Çarşamba 15:37

İstanbul’da Cuma ve Cumartesi günü gerçekleştirilecek bazı etkinlikler bölgesel yoğunlukların yanı sıra kent trafiğinin genelini de etkileyebilir. Cuma günü Yenikapı’da Cumhurbaşkanı’nın da katılacağı Filistin mitingi, Cumartesi günü ise Süper Lig şampiyonunu belirleyecek 3 maçın 2’si kentte gerçekleşecek.

Kentte Cuma ve Cumartesi günü gerçekleştirilecek etkinlikler nedeniyle bazı yollar trafiğe kapalı olacak.

CUMA ÖĞLEDEN SONRA YENİKAPI’DA MİTİNG VAR

Cuma günü öğleden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı Filistin’e destek mitingi gerçekleştirilecek. Yenikapı etkinlik alanında gerçekleştirilecek miting nedeniyle civarda alınan güvenlik önlemleri kapsamında bazı yollara müdahale edilecek. Gün içerisinde de bazı güzergâhlarda protokol geçişleri nedeniyle geçici kapatmalar ve daraltmalar görülme ihtimali yüksek.

Etkinlik öncesi, sonrası ve boyunca Yenikapı ve civarı ile özellikle tarihi yarım ada trafiğinde etkili yoğunluklar yaşanma ihtimali yüksek. Bu güzergâhları kullanacak sürücülerin buna göre bir planlama yapmalarında fayda var. 

Avrasya Tüneli de 18.05.2018 tarihinde (yarın) yapılacak miting nedeniyle sabah 09.00'dan itibaren etkinlik bitimine kadar trafiğe çift yönlü kapalı olacak.

CUMARTESİ SÜPER LİG ŞAMPİYONU BELLİ OLUYOR

TFF Süper Lig’de artık sona gelindi. Bu hafta oynanacak maçlar ile birlikte sezon sona erecek. Bu seneki rekabette lig şampiyonluğu için son ana kadar 3 takım yarışıyor. Galatasaray, Fenerbahçe ve Medipol Başakşehir arasındaki şampiyonluk mücadelesi Cumartesi günü oynanacak son maçlar ile nihayete erecek.

Milyonlarca taraftar şampiyonluk yarışının sonunu beklerken İstanbullular da Cumartesi günü yaşanacak trafik yoğunluklarını düşünüyor. Çünkü şampiyonluk mücadelesinde olan bu 3 takımdan Medipol Başakşehir ve Fenerbahçe’nin maçları İstanbul’da. Galatasaray, Göztepe deplasmanında olacak ancak olası şampiyonluk kutlamaları için Türk Telekom Stadyumu da taraftarlara açık olacak. Yani kentte başta Kadıköy, Seyrantepe ve Başakşehir olmak üzere trafikte yoğun bir Cumartesi akşamı olması kuvvetli ihtimal. Ayrıca Spor Toto Süper Lig'in son maçı da Beşiktaş - Sivasspor arasında yine Cumartesi günü 19.00'da Vodafone Park'ta oynanacak. İstanbul’daki maçlar esnasında stadyumların civarındaki yollar da güvenlik önlemleri kapsamında trafiğe kapalı olacak.

 

@radyotrafik