GÖNÜLLÜLER YAZIYOR
4 Temmuz 2018 Çarşamba 19:17

Radyo Trafik gönüllü muhabirleri İstanbul trafiğinde gördüklerini, yaşadıklarını ve çözümleri dile getirmeye devam ediyor. Onlardan biri olan Ferhat Combaş da TEM Mahmutbey’de yaşananları ve çözümünü İstanbullular ile paylaşıyor.

Gönüllü muhabirimiz Ferhat Combaş’ın mesajı şöyle: 

“Merhaba Radyo Trafik ailesi, 

Ekteki fotoğrafta aydınlatıcı olması amacıyla işaretlemeler yaptım ve burada ki sıkıntı aslında düzeltilmeyen bir hatadan kaynaklanıyor. Güney yan yoldan gelen araçlar köprü yönüne gitmek için aslında yön değiştirmeden direkt çatalın sağından gitmeleri gerekirken gerek dikkatsizlikten gerek çok fazla yol olması nedeniyle kafa karışıklığından, gerekse köprüye giden sağ yoldaki trafikten kaçmak isteyip YEŞİL OK ile gösterdiğim şekilde çaprazlama olarak ofset alanlarını da kullanarak, geriden gelenlere bakmaksızın sola geçiyorlar.

Aynı şekilde köprü yönüne giden ana yoldan da mavi okla gösterdiğim şekilde sağa zorlayıp ortalığı toz duman edenler var. 

Her iki durumda da yapılan şey aynı, her iki hatayı da yapanlar köprüye gitmek isteyen ama saçma sapan bir şekilde güzergah değiştirip onlarca insanın hayatını tehlikeye atan sorumsuz şoförler. Ve bunun çözümü gerçekten çok çok kolay. Kırmızı okla gösterdiğim bariyerler ofset alanının sonuna kadar yani sarı ok ile gösterdiğim bölgeye kadar uzatılırsa tüm sıkıntı kendiliğinden çözülür. 

Bu bölgede en az 50 kere bu durumla karşılaştım, sadece vatan yönüne gidenlerin hayatını değil, köprü istikametine gidenlerin de hayatlarını tehlikeye atıyorlar. Çok ciddi sonuçları olabiliyor. 

Tekrar denk gelirsem araç kamerası kaydını da size mutlaka ileteceğim. İnşallah desteğinizle bu problemin çözüleceğine inanıyorum. 

İyi ki varsınız. Bütün gün milyonlarca insanın içinde yalnız gezdiğimiz yollarda bize arkadaşlık ettiğiniz için gerçekten Radyo Trafik ailesine çok teşekkür ediyorum.

Saygılar”

Ferhat COMBAŞ 

 

@radyotrafik