İLÇE İLÇE ŞİKAYET NOKTALARI
12 Kasım 2018 Pazartesi 01:21

 

 

 

 

 

 

 

KOZYATAĞI ÇEVRE SOKAK'TA DEMİR BARİYER ŞİKAYETİ
(28.12.18)

Kozyatağı Çevre Sokak’ta sürücüler, demir bariyerlerin ağır hasarlı kazalara neden olduğunu belirtiyor. Radyo Trafik Gönüllü Muhabirleri’nden gelen şikayetlere göre, Çevre Sokak’ta, tek yön olan yolun çift yöne dönüştürülmesi ve araya demir bariyerler eklenmesi sürücüleri zor durumda bırakıyor. Yolun dar olması nedeniyle, sokağa giren sürücüler demir bariyerlere çarpıyor. Bölgede çok sayıda kaza olduğunu ve küçük bir kazada bile bariyerlerin yaralanmalara ve ciddi hasarlara neden olduğunu belirten gönüllü muhabirlerimiz, bölgedeki bariyerlerin plastik olmasını istiyor. Sokağın girişlerinde ve bağlantılarında, plastik bariyerlerle en azından kaza durumunda büyük hasarların önüne geçebileceği düşünülüyor.

------------------------------------------------------------------------ 

TEM İSTOÇ'TA TARALI ALAN İHLALLERİ
(20.12.18)

TEM İstoç'ta trafik yoğunluğunu atlatmak için, taralı alan ihlali yapan sürücüler şikayet konusu oldu. Radyo Trafik Gönüllü Muhabirleri tarafından, sürekli şikayet alan noktalardan birisi olan TEM İstoç - Basın Ekspres Girişi, muhabirimiz Cenk Sarıkaya tarafından incelendi. Bölgede İstoç'tan Mahmutbey'e giden araçların, Basın Eskpres'e girmek için en soldan en sağa geçmesi trafik yoğunluğunu arttırıyor. Bunun yanı sıra,  İstoç - Mahmutbey yönünde, Basın Ekspres'e gider gibi yapıp taralı alanı ihlal ederek tekrar Mahmutbey yönüne katılan sürücülerin de, hem trafik yoğunluğuna hem kazalara davetiye çıkardığı görülüyor. İstoç'ta Basın Eskpres sapağı'nda, tam da bu ihlallerin yapıldığı noktada mobese kameraları var, buna rağmen ihlallere devam edip, trafiği olumsuz yönde etkileyen sürücüler için bir yaptırım, ihlalleri engellemek için yetkililerden bir müdahale bekleniyor. 

İstoç - Mahmutbey hattında, Basın Eskpres sapağındaki taralı alan ihlalleri böyle kaydedildi:

 

 

--------------------------------------------------------

ESENYURT BAĞLANTI YOLU’NDA IŞIKLANDIRMA SORUNU
(04.12.18)

İstanbul Esenyurt Bağlantı Yolu’nda yaşanan ışıklandırma yetersizliği, sürücüler tarafından şikayet konusu oldu. Radyo Trafik Gönüllü Muhabirleri tarafından aktarılan bilgilerde, bölgede elektrik direği ve lambaları olduğu halde, ışıkların yanmadığı belirtildi. Bağlantı yolunun ışık yetersizliği nedeniyle, akşam saatlerinde tehlike yarattığı ve kaza riski oluşturduğu bildirildi. Bunun yanı sıra, son yapılan düzenlemede, Esenyurt Bağlantı Yolu’nda şerit düzenlemesi yapılmış ve şerit sayısı arttırılmıştı. Bu uygulama sonrası şeritlerin daraldığını ve özellikle büyük araçların şeride zor sığdığını belirten sürücüler, yeni bir düzenleme için yetkililerden yardım bekliyor.

Radyo trafik canlı yayına ve Whatsapp ihbar hattına gelen şikâyetler doğrultusunda, Radyo Trafik muhabirlerinden Cenk Sarıkaya, Esenyurt Bağlantı Yolu’nda incelemelerde bulundu ve hem ışıklandırmalar hem de şerit daralması konusunda bölgede çekim yaptı. Gönüllü muhabirlerin ilettiği bilgilerde olduğu gibi, bağlantı yolunun TEM’den Işıklı Köprü’ye kadar olan kısımda karanlık olduğu, köprüden sonra Haramidere’ye doğru ışıkların yanmaya başladığı görüldü.

-----------------------------------------------------------

GÖNÜLLÜ MUHABİRLER UYARIYOR: OTOYOLLAR KARANLIK
(20.11.18)

Otoyollarda, hem şehirler arası hem şehir içinde bazı noktaların karanlık oluşu, kaza riski oluşturduğu gerekçesiyle şikayet konusu oldu. Radyo Trafik dinleyicilerinden gelen şikâyetler üzerine İstanbul’da Kuzey Çevre Otoyolu’nda ve TEM İstanbul – Bolu hattında incelemelerde bulunuldu. Muhabirimiz Gürsel Yeğenoğlu, Radyo Trafik canlı yayın aracıyla, gece saatlerinde karanlık noktalardan geçiş yaptı, ışıklandırma olmayan noktaların yanı sıra, yol kenarındaki kedigözlerinin de yıprandığı ve parlaklığını kaybettiği tespit edildi.

3. Köprü yolu olarak da bilinen Kuzey Çevre Otoyolu’nda, kısa kısa bazı noktalarda ışıklandırma yapılıyor. Bu noktalar genellikle ilçe giriş çıkışları ve kavşaklar. KÇO büyük oranda karanlık ve çoğu noktada elektrik hattı için alt yapı dahi mevcut değil.

TEM Şekerpınar - Kocaeli hattında ise, ışıklandırma olmasına rağmen 1 haftadır ışıkların yanmadığı söyleniyor. Dinleyicilerin tespit ettiği bir diğer nokta ise, TEM Kocaeli - Bolu hattı. Bu güzergâhta ışıklandırma alt yapısı dahi yok. Yollar karanlık ve kedigözleri yetersiz. Dolayısıyla yolda görülen tek ışık, araç farları oluyor.

Özellikle uzun yol şoförleri tarafından yapılan bilgilendirmelere göre, gece saatlerinde yolların karanlık oluşu hem dikkat dağıtıyor hem kazalara davetiye çıkarıyor.

----------------------------------------------------- 

BAŞAKŞEHİR'DE SORUNLU NOKTA ÇÖZÜME ULAŞTI

Başakşehir Güvercintepe'de, Tepe İlköğretim Okulu'nun önünde aylardır ağik bir şekilde duran aydınlatma direği tamir edildi. Gönülü muhabirlerimizden Ümit Torun'un dikkat çektiği bu sorunlu nokta, Radyo Trafik canlı yayınından dile getirildi ve Başalşehir Belediyesi'ne bildirildi. Cuma günü gündeme taşınan sorunlu direk, hafta sonu tamir edildi ve problem Pazartesi gününe çözülmüş oldu. 

Gönüllü Muhabirimiz Ümit Torun'un sorun tespiti ve çözüm sonrası gönderdiği görseller şöyle: 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

(13.11.2018)
KAPANI PASPASLA KAPATIP KÖPRÜYE KATILDILAR

Altunizade’de 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne yasak katılım, trafiği tehlikeye atıyor.
Altunizade’de, Hz. Ali camii önündeki Hacı Reşit Paşa Sokağı, tek yön olmasına rağmen, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne katılmak için ters yönden kullanılıyor. Sokakta, ters yönden gelenleri engellemek için yolda kapan da var, lakin bazı sürücüler kapanı paspasla kapatarak geçiş yapmaya devam ediyor.

Kurallara göre, Hacı Reşit Paşa Sokağı’na Şile Otoyolu yan yoldan gelip giriş yapılabiliyor. Aksi yönden Şile Yolu’na veya Altunizade’ye herhangi bir çıkış yok. Tek yönlü olan bu sokak, köprü trafiğine girmemek için kuralları hiçe sayan sürücüler tarafından ters yönden kullanılıyor. Yolda bulunan kapan ise paspasla kapatılarak araç üstünden geçiriliyor.

Köprü trafiğine bu yoldan çok sayıda yasak katılımın yapıldığını belirten ve bölgede denetimin arttırılmasını isteyen Radyo Trafik Gönüllü Muhabirleri, yasak geçiş yapılan noktayı görüntüledi.

-----------------------------------------------------------------------------------

(8 Kasım 2018)
SULTANGAZİ’DE YASAK U DÖNÜŞÜNÜŞÜ...

İstanbul Mahmutbey Yolu’ndan (askeri yol), Eski Edirne Asfaltı’na bağlantıda, Hayırlıoğlu camii önündeki trafik ışıkları sonrasında, U dönüşü yasak olan noktadan dönüş yapan araçlar nedeniyle, trafik durma noktasına geliyor ve tehlike oluşuyor.

Malmutbey Yolu’nda İstoç’tan gelip tekrar İstoç yönüne dönmek için Hayırlıoğlu camii sonrasındaki kavşağa kadar gitmek yerine, caminin karşısındaki U dönüşünün yasak olduğu noktayı kullanan sürücüler, bölgede hem trafik yoğunluğu oluşturuyorlar hem de kazaya davetiye çıkarıyorlar. Sabah ve akşam trafiğin yoğun olduğu saatlerde, bu noktada trafik durma noktasına geliyor. Dinleyicilerimizn aktardığı bilgilere göre, trafik yoğunluğunun yanı sıra, araçlar yayalar için de tehlike yaratıp, kaldırım üzerinden karşı yola geçiyorlar. Vatandaşlar, yetkililerden bölgeye bir çözüm bekliyorlar.

Radyo Trafik Gönüllü Muhabirleri’nin şikayetleri üzerine bölgede inceleme yapan muhabirimiz, yasak U dönüş noktasını görüntüledi:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(5 Kasım 2018)
KULELİ’DE BALIK TUTMAYA GELENLER TRAFİĞİ FELÇ EDİYOR

İstanbul Üsküdar’da Kuleli Caddesi’ne çıkan Yamaçlı Sokak’ta, araç parklarından dolayı yollar daralıyor, otobüs durağına giremiyor, vatandaşlar zor durumda kalıyor.
Özellikle sabah saatlerinde yaşanan parklanmalardan kaynaklı, Radyo Trafik’e gelen şikayetler üzerine bölgeyi inceleyen muhabirimiz, Mahalle Muhtarı Kenan Birinci ile görüştü. Hem gönüllü muhabirlerimiz hem de mahalle muhtarının aktardığı bilgilere göre, balık sezonunda balık tutmaya gelen vatandaşların yol boyunca araçlarını park etmeleri nedeniyle cadde daralıyor, trafik yoğunlaşıyor ve çevre sakinleriyle balık tutanlar arasında sürekli kavga çıkıyor. Bölgede ring sefer yapan otobüsler de hem sokağa hem durağa girmekte güçlük çekiyor.
Sadece sürücülerin değil yayaların da huzurunu bozan bu noktayla ilgili, vatandaşlar çözüm bekliyor.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(10 Ekim 2017)
BEYLİKDÜZÜ 19 MAYIS CADDESİ’NDE TEK YÖN SORUNU

İstanbul trafiğinde olup biten ve çözülmesi gereken sorunları dile getirmek için, Radyo Trafik ve gönüllü muhabirleri iş birliğinde belli noktalara dikkat çekiliyor. Bugünkü nokta Beylikdüzü.

Beylikdüzü İlçesi’ndeki Büyükşehir Mahalllesi 19 Mayıs Caddesi, bir süre önce tek yön haline getirildi. Caddeyi kullanan gönüllü muhabirlerimizden Tamer Bahtiyar’ın verdiği bilgilere göre, cadde tek yöne dönüştürüldüğü halde çift yön olarak kullanılıyor. Araçlar, karşıdan ters yönden gelen araçlarla kaza riski oluşturuyor. Sürücüler arasında tek yön tartışmasının da yaşandığını aktaran Bahtiyar, caddedeki durumun kavgaya mahal verebileceğini belirtti. Durumu yetkili mercilere bildirdiğini lakin herhangi bir düzenleme veya denetleme yapılmadığı belirten Bahtiyar, caddedeki karışıklığın bir an önce çözülmesini dilediğini söyledi.
Bölgede yaşanan sıkıntının çözülmesi için yetkililerden yardım bekleniyor.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

@radyotrafik