BATIDA KIŞ DOĞUDA BAHAR
26 Eylül 2018 Çarşamba 13:42

Ekim ayında Erzincan’da elma ağacı çiçek açtı. Yurdun batı kesimlerinde son günlerde düşen sıcaklıklarla ve rüzgârlarla Sonbahar kendini hissettirirken, Erzincan Kemaliye’de elma ağacı çiçek açtı.

Radyo Trafik’in gönüllü muhabirlerinden Necati Güler’in çektiği, Erzincan’da Sonbahar’da çiçek açan elma ağacının görüntüleri şaşırttı. Bir yandan meteoroloji ülkenin batısında sıcaklık düşüşleri, yağış ve rüzgâra karşı uyarırken, ülkenin doğusunda hava günlük güneşlik. Mevsim değişikliğini gözler önüne seren asıl görüntü ise, çiçek açan elma ağacı oluyor. Bir yandan yapraklar dökülürken bir yandan İlkbahar havasında çiçek açan elma ağacı, özellikle ülkenin doğu kesimlerinde olmasıyla doğanın dengesinin ne denli değiştiği gerçeğiyle, bizi karşı karşıya bırakıyor.

 

Meteoroloji'den Marmara ve Karadeniz Bölgesi'ne uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara, Ege ve İç Anadolu bölgelerinde fırtına, Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesimlerinde ise kuvvetli sağanak beklendiğini duyurdu. 
İstanbul'da sabah saatlerinde başlayan sağanak yağış kentin Anadolu Yakası'nda etkili oldu. Yağış nedeniyle D-100 karayolu- Harem istikametinde bazı noktalarda trafik durma noktasına geldi. Yağmura hazırlıksız yakalananlar zor anlar yaşadı.
Sağanak yağmurun ve kuvvetli rüzgarın etkili olacağı Marmara bölgesinde deniz ulaşımında da iptaller oldu. İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ve Bursa Deniz Otobüsleri'nde (BUDO) sabah yapılan sefer iptalleri hala devam ediyor. Çanakkale'nin Gökçeada ilçesine bugün yapılması gereken tüm feribot seferleri, fırtına nedeniyle iptal edildi.

 

 

 

 

 

 

@radyotrafik