TEM METRİS KAV.’DAKİ ÇALIŞMADA SON 4 AY
5 Kasım 2018 Pazartesi 13:14

Tem Metris Kav.’da Sultangazi girişlerini rahatlatmak amacıyla sene başından beri yürütülen çalışma devam ediyor. Çalışmanın 4 ay sonunda tamamlanacağı belirtiliyor. 

İstanbul trafiğindeki bazı noktaların yoğunluğu uzun süredir artık “kronik” olarak tanımlanıyor. Günün büyük bölümünde bu noktalarda trafik akışı bir problem olarak İstanbulluların karşısına çıkıyor. Bu noktalardan biri de TEM Edirne – Ankara yönündeki Sultangazi/Habipler sapağı.

Günün büyük bölümünde trafik yoğunluklarının yaşandığı bu sapak İstanbulluları şehrin en kalabalık ilçelerinden Gaziosmanpaşa ve Sultangazi gibi ilçelere ulaştırıyor. TEM Edirne – Ankara yönündeki Sultangazi/Habipler sapağı iki şeritli. Ancak sapağın içi ve bahsi geçen ilçeler günün birçok saati dolu. İşte, sorun burada başlıyor. Geriden gelenler düzenli bir sıra oluşturmak yerine her seferinde 2 şeritli bu sapağa 3 ya da 4 şerit oluşturarak girmeye çalışıyor ve bu da TEM trafiğini çoğu zaman yoğunlaştırıyor.

YENİ YAN YOL VE ARAÇ KÖPRÜSÜ YAPILIYOR

Sultangazi/Habipler sapağındaki bu yoğunluğa çözüm bulmak adına İstanbul Büyükşehir Belediyesi sene başından beri bölgede çalışma yürütüyor.

TEM Metris Kavşağı Sultangazi yönünde oluşan trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla 4 bin 500 metre 1 gidiş 1 geliş yan yol imal ediliyor. TEM üzerinde 120 metre uzunluğunda15 metre genişliğinde araç geçiş köprüsü yapılıyor. Ayrıca, Edirne istikametinden gelen sürücülerin Gaziosmanpaşa ilçesine girişini sağlamak için yan yol imalatı ve Sultangazi ilçesinden Edirne istikametine bağlantı yolu yapılıyor.

RADYO TRAFİK SON DURUMU GÖRÜNTÜLEDİ

TEM Metris Kavşağı’nda sene başından beri süren çalışmalar devam ediyor. Radyo Trafik ise çalışma noktasındaki son durumu yerinde görüntüledi.

Görüntülerde çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği görülüyor. Bölgeden edinilen son bilgilere göre de çalışma 4 ay sonra sona erecek.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

@radyotrafik