SULTANGAZİ’DE YASAK U DÖNÜŞÜNÜ KULLANIMI TRAFİĞİ FELÇ EDİYOR
8 Kasım 2018 Perşembe 12:13

İstanbul Mahmutbey Yolu’ndan (askeri yol), Eski Edirne Asfaltı’na bağlantıda, Hayırlıoğlu camii önündeki trafik ışıkları sonrasında, U dönüşü yasak olan noktadan dönüş yapan araçlar nedeniyle, trafik durma noktasına geliyor ve tehlike oluşuyor.

Malmutbey Yolu’nda İstoç’tan gelip tekrar İstoç yönüne dönmek için Hayırlıoğlu camii sonrasındaki kavşağa kadar gitmek yerine, caminin karşısındaki U dönüşünün yasak olduğu noktayı kullanan sürücüler, bölgede hem trafik yoğunluğu oluşturuyorlar hem de kazaya davetiye çıkarıyorlar. Sabah ve akşam trafiğin yoğun olduğu saatlerde, bu noktada trafik durma noktasına geliyor. Dinleyicilerimizn aktardığı bilgilere göre, trafik yoğunluğunun yanı sıra, araçlar yayalar için de tehlike yaratıp, kaldırım üzerinden karşı yola geçiyorlar. Vatandaşlar, yetkililerden bölgeye bir çözüm bekliyorlar.

Radyo Trafik Gönüllü Muhabirleri’nin şikayetleri üzerine bölgede inceleme yapan muhabirimiz, yasak U dönüş noktasını görüntüledi. Hayırlıoğlu camii önündeki yol ihlali ve doğurduğu olumsuz sonuçlar şu görüntülerle tespit edildi:
 

@radyotrafik