TUZLA'DA KAZA: 2 ÖLÜ 10 YARALI
28 Ağustos 2015 Cuma 02:34

D-100 Karayolu'nun Tuzla mevkiinde, Gebze-Harem hattında çalışan bir yolcu minibüsü, bariyerleri aşarak yolun karşısına geçti ve İstanbul istikametine giden bir otomobil ile kafa kafaya çarpıştı. Kazada 2 kişi öldü, 10 kişi de yaralandı.

Kaza saat 20.30 sıralarında meydana geldi. Tuzla'ya gitmekte olan Gebze-Harem minibüsü, D-100 Karayolu Tuzla Köprüsü'nde kontrolden çıktı. Bariyerleri aşarak yolun karşı tarafına geçen minibüs, Kocaeli'nden İstanbul'a seyir halinde otomobil ile kafa kafaya çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle hurda yığınına dönen otomobilin içerisinde bulunan 2 kişi araç içinde sıkışarak can verdi. Minibüsün içerisinde bulunan yolculardan 10'u da yaralandı.

D-100 KARAYOLU TRAFİĞE KAPATILDI

Emniyet güçleri, D-100 Karayolu'nu çift yönlü trafiğe kapattı. Yoğun trafik nedeniyle kazanın olduğu İstanbul istikametine ambulans ekipleri ters yönden geldi. Yaralılar, 112 Acil ekipleri tarafından çevre hastanelere götürüldü.

Uzun uğraşların ardından kazaya karışan minibüs ve otomobil çekiciye yüklendi ve yol açıldı. Belediye ekiplerinin yolu temizlemesinin ardından D-100 Karayolu tekrar çift yönlü olarak trafiğe açıldı.

 

(DHA)

 

@radyotrafik