İDO İÇ HAT SEFERLERİNİ DURDURUYOR MU?
14 Kasım 2018 Çarşamba 09:43

Bugün birçok basın yayın organında 1 Aralık 2018'tarihinden itibaren İDO'nun iç hat seferlerini durduracağı haberleri verildi. Habertürk'ün şirket yetkililerine dayandırdığı habere göre, İDO’nun Bostancı-Bakırköy, Bostancı-Kabataş/Beşiktaş ve Adalar’dan oluşan iç hat seferleri 1 Aralık tarihinden itibaren artık yapılmayacak.

Haberin devamında ise; "

Şirket kaynaklarından alınan bilgilere göre İDO’nun Bostancı-Bakırköy, Bostancı-Kabataş/Beşiktaş ve Adalar’dan oluşan iç hat seferleri 1 Aralık tarihinden itibaren artık yapılmayacak.

Alınan bilgilere göre son dönemde döviz kurundaki yükselişe karşın, iç hatlardaki fiyat artış taleplerinin uygun görülmemesi, Osmangazi Köprüsü geçiş fiyatlarının düşürülmesinin İDO tarafından öngörülememesi nedeniyle tasarruf tedbirleri kapsamında şirket tarafından zarar eden tüm hatların geçici olarak kapatılmasına karar verildi.

İDO’nun geçen hafta yapılan yönetim kurulu toplantısında İskoçya merkezli yabancı ortak Souter’in talebi doğrultusunda alınan karar ile şirket, iç hat seferlerini durdurup daha çok dış hatlara odaklanacak." denildi. 

İDO : Konu masada henüz kesinleşmiş bir karar yok

Radyo Trafik olarak konuyla ilgili görüştüğümüz İDO yetkilileri ise, iç hat seferlerinin kaldırılmasının gündemde olan bir konu olduğunu ancak henüz kesinleşmiş bir kararın olmadığını söyledi. Yetkililer önümüzdeki günlerde kesin karara ilişkin resmi bir basın duyurusu yapılacağını iletti. 

Radyo Trafik

@radyotrafik