GÖNÜLLÜ MUHABİRLER UYARIYOR: OTOYOLLAR KARANLIK
20 Kasım 2018 Salı 12:10

Otoyollarda, hem şehirler arası hem şehir içinde bazı noktaların karanlık oluşu, kaza riski oluşturduğu gerekçesiyle şikayet konusu oldu. Radyo Trafik dinleyicilerinden gelen şikâyetler üzerine İstanbul’da Kuzey Çevre Otoyolu’nda ve TEM İstanbul – Bolu hattında incelemelerde bulunuldu. Muhabirimiz Gürsel Yeğenoğlu, Radyo Trafik canlı yayın aracıyla, gece saatlerinde karanlık noktalardan geçiş yaptı, ışıklandırma olmayan noktaların yanı sıra, yol kenarındaki kedigözlerinin de yıprandığı ve parlaklığını kaybettiği tespit edildi.

3. Köprü yolu olarak da bilinen Kuzey Çevre Otoyolu’nda, kısa kısa bazı noktalarda ışıklandırma yapılıyor. Bu noktalar genellikle ilçe giriş çıkışları ve kavşaklar. KÇO büyük oranda karanlık ve çoğu noktada elektrik hattı için alt yapı dahi mevcut değil.

TEM Şekerpınar - Kocaeli hattında ise, ışıklandırma olmasına rağmen 1 haftadır ışıkların yanmadığı söyleniyor. Dinleyicilerin tespit ettiği bir diğer nokta ise, TEM Kocaeli - Bolu hattı. Bu güzergâhta ışıklandırma alt yapısı dahi yok. Yollar karanlık ve kedigözleri yetersiz. Dolayısıyla yolda görülen tek ışık, araç farları oluyor.

Özellikle uzun yol şoförleri tarafından yapılan bilgilendirmelere göre, gece saatlerinde yolların karanlık oluşu hem dikkat dağıtıyor hem kazalara davetiye çıkarıyor.

Kuzey Çevre Otoyolu, 3. Köprü ve TEM Düzce'den gece görüntüleri: 

@radyotrafik