AYRILIK ÇEŞMESİ DURAĞI’NDA YAYALAR TEHLİKEDE
8 Şubat 2019 Cuma 12:45

Bir süredir kapalı olan Ayrılık Çeşmesi durağında, Kadıköy – Kartal metrosuna aktarma yapmak isteyen yayalar, karşıdan karşıya geçerken ciddi tehlikeler yaşıyor. Ayrılık Çeşmesi’nde otobüsten inen yayalar için ne yaya yolu ne de bir trafik ışığı var. Vatandaşlardan bölgeyle ilgili çok sayıda şikâyet var. Dinleyicilerimizin şikâyetleri üzerine Radyo Trafik olarak bölgede inceleme yaptık. Ayrılık çeşmesi durağında her dakika tehlike içeren noktada, yaşlısı, genci, çoluğu çocuğu akan trafiğin içinden karşıdan karşıya geçmek zorunda kalıyor.

Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğünce entegrasyon ve test çalışmaları nedeniyle Marmaray Ayrılık Çeşmesi İstasyonu 1,5 aylığına trafiğe kapatıldı. Vatandaşlar, Ayrılık Çeşmesi- Üsküdar arası yolculuklarını, İETT otobüsleri ile yapmaya başladı. 04 Mart 2019 tarihlerine kadar kapalı olacağı belirtilen İstasyonda, otobüslerden inip Ayrılık Çeşmesi metrosuna aktarma yapmak isteyen yayalar, karşıdan karşıya geçerken zor anlar yaşıyor. Bölgede ne bir yaya geçidi ne de trafik ışığı var. Virajlı bir bölgede otobüsten inip karşıya geçmek zorunda olan vatandaşlar, bölgede can güvenlikleri olmadığı için, yaya yolu veya trafik ışığı talebinde bulundu.

Sosyal medyada birçok kişi konuyla ilgili beyaz masaya şikâyette bulundu. “Sadece Haber” internet sitesinde yer alan habere göre, Beyaz Masa’ya yapılan yaya yolu veya trafik ışığı talebi başvurusuna, uygun olmadığına dair bir cevap geliyor. Beyaz Masa’dan verilen cevapta, bölgeye sinyalizasyon yapılmasının, trafiği riske atacağı ve kazalara sebebiyet vereceği belirterek, uygun bulunmadığı iletiliyor. Ayrılık Çeşmesi durağının kapalı olması durumunun ise 1-2 ay içerisinde düzelerek, bölgenin eski haline geleceğini söyleniyor.

 

Muhabirimiz Ayrılık Çeşmesi’nde yaşanan durumu görüntüledi:

 

@radyotrafik