İSTANBUL’DA OKUL VE PERSONEL SERVİS SAYISINA SINIRLAMA GELİYOR
18 Mart 2019 Pazartesi 18:40

UKOME’nin bugünkü toplantısında kabul edilen teklifle öğrenci ve personel taşımacılığında yeni bir döneme girildi. Radyo Trafik'e konuşan İSAROD Başkanı Hamza Öztürk karara dair yaptığı değerlendirmede düzenlemeye "hayırlı bir karar olarak" yaklaştıklarını belirterek değişiklikleri şöyle sıraladı: Servis araçlarının sayısı sınırlandırılıyor. Daha önce 10 yıllığına verilen taşıt kartlarının süresi 30 yıl olarak yeniden düzenlendi. Ayrıca servis esnafı yeni düzenleme ile araç değişikliğinde eski plakası ile devam edebilecek.

Okul ve personel taşımacılığında önemli değişiklikler içeren teklif UKOME’nin bugünkü toplantısında kabul edildi. Radyo Trafik'e konuşan İSAROD Başkanı Hamza Öztürk yeni düzenlemeleri "hayırlı bir karar" olarak yorumladı. Öztürk'ün verdiği bilgilere göre kararda öne çıkan değişiklikler şöyle:  

SERVİS SAYISINA SINIRLAMA GELDİ

UKOME tarafından kabul edilen teklif metninde İstanbul’daki servis araçlarının sayısının yeterli olduğunun tespit edildiği vurgulanarak öğrenci ve personel servis araç sayısının sınırlandırılmasına karar verildi.

Yeni servis ihtiyacı durumunda ise oda temsilcilerinin bulunacağı bir komisyon kurularak yeniden değerlendirme yapılarak UKOME toplantısında görüşülecek.

TAŞIT KARTLARININ SÜRESİ 30 YILA ÇIKTI

Yeni düzenleme ile 10 yıllık taşıt kartlarının süresi 30 yıla çıktı.

10 yıl olan Servis Taşımacılığı Kart süresinin belge başlangıç tarihlerinden itibaren 30 yıl olarak revize edilmesi kararlaştırıldı.

ARAÇ DEĞİŞİKLİĞİNDE ESKİ PLAKA İLE DEVAM EDİLEBİLECEK

Daha önce sorunlar yaşanmasına sebep olan araç değişikliği sonrası plaka problemi de yeni kabul edilen teklifle neticeye bağlandı.

Araç değişikliği yapıldığı zaman eski plaka ile devam edilebilecek.

 

 

@radyotrafik