BİR KİŞİYE ÇARPTI, KAÇTI, GÖZALTINA ALINDI VE SERBEST BIRAKILDI
6 Nisan 2019 Cumartesi 21:33

Esenyurt’ta geçtiğimiz aylarda meydana gelen bir olayın görüntüleri trafik gündemine oturdu. Ara sokakta hızla ilerleyen sürücü aracıyla bir kıza çarptı, daha sonra hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam etti. Kazada bir kişi yaralandı. Kazanın ardından gözaltına alınan sürücünün serbest bırakıldığı öğrenildi.

Kaza, geçtiğimiz aylarda Esenyurt’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre 2 kız öğrenci yolda yürürken arkalarından gelen bir araba öğrencilerden birine çarptı. Kız öğrenciye tam kaldırıma çıkacağı sırada araç çarparken genç kız, çarpmanın etkisiyle savrulup kaldırıma düştü. İddiaya göre sürücü çarptığı kızı o halde bırakarak yoluna devam etti. 

O anlar ise güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde öğrencilerin arkasından gelen sürücünün, bir kıza çarptığı diğer öğrencinin ise şans eseri kurtulduğu görülüyor. Kaza sonrası yerden başını tutarak kalkan kızın yardımına ise yanındaki arkadaşı koştu. 

SÜRÜCÜ GÖZALTINA ALINDIKTAN SONRA SERBEST BIRAKILDI

Kazanın yaşandığı geçtiğimiz Kasım ayında çarpmanın etkisiyle hafif yaralanan kız, sürücüden şikayetçi oldu. Kızın şikayeti üzerine sürücü polis ekiplerince gözaltına alındı. Adının F.K. olduğu öğrenilen sürücü emniyetteki işlemlerinin ardından savcılığa sevk edildi. Savcılık tarafından ifadesi alınan sürücü F.K. serbest bırakıldı. 

İHA 

 

@radyotrafik