HAZİRAN SONU TAKSİMETRE ÜCRETLERİ ARTABİLİR
27 Mayıs 2019 Pazartesi 15:53

İTEO Başkanı Eyüp Aksu artan giderlere rağmen 22 aydır taksimetre ücretlerine zam olmadığını belirterek en az %30 oranında zam beklediklerini söyledi. Aksu, konu hakkında görüştükleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da iyileştirme sözü verdiğini açıkladı.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu Haziran sonunda taksimetre ücretlerine en az %30 zam beklentileri olduğunu söyledi.

Son zammın 22 ay önce yapıldığını belirten Aksu, bu zaman zarfında giderlerinin en az %50 oranında arttığını söyledi. Akaryakıt, yedek parça, işçilik vb.giderlerdeki artışın ardından taleplerinin Haziran ayı sonunda en az %30 oranında taksimetre ücretlerine zam olduğunu dile getiren Aksu: “Yetkililerle konuştuk, izah ettik. Yetkililerimizin de konuya uygun bakışı ortada. Haziran aynın sonunda İstanbul’da taksimetre ücretlerine %30 oranında zam yapılacak diye düşünüyoruz.” dedi.

“CUMHURBAŞKANI MAĞDURUYETİN GİDERİLMESİNİ İFADE ETTİ”

Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de görüştüklerini söyleyen Aksu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mağduriyetin giderilmesi yönünde ifadeleri olduğunu belirtti. Aksu ayrıca:

“Geçenlerde de Yenikapı etkinlik alanında ulaşım camiasındaki esnafımızla bir iftar yaptık Cumhurbaşkanımızın teşrifleri ile. Cumhurbaşkanımız da orada Haziran ayı sonunda taksimetre ücretlerine iyileştirme yapılacağını, zam geleceğini söyledi.”

SON SÖZÜ UKOME SÖYLEYECEK

Taksimetre ücretlerine zam kararı UKOME’nin… UKOME bu konuda karar verirse taksimetre ücretlerine zam hayata geçebilir.

@radyotrafik