BAYRAM TRAFİĞİ YOLLARI KİLİTLEDİ!
10 Ağustos 2019 Cumartesi 12:45

Kurban Bayramı tatilinin başlamasıyla birlikte İstanbullular yollara döküldü. Bayram tatilinin kısa olması ve herkesin aynı gün ve saatlerde yola çıkması TEM ve D100’de çok uzun kuyrukların oluşmasına neden oldu. 9 Ağustos Cuma günü öğle saatlerinde başlayan hafif yoğunluklar saatler ilerledikçe arttı. Akşam saatlerinde ise uzun süredir görülmemiş trafik yoğunlukları oluştu. Cuma gecesi, İstanbul içinde köprülerden başlayan yoğunluklar Sapanca’ya kadar uzadı. Gece boyunca devam eden yoğunluklar Bursa ve Edirne yönlerinde kısmen erise de Ankara yönünde hala birçok noktada etkisini sürdürüyor.

Cumartesi (10 Ağustos) Saat: 9.30 itibariyle son durum:

Ankara yönü:

TEM’de İstanbul’un çıkışında başlayan trafik yoğunluğu hala etkili bir biçimde Akyazı’ya kadar devam ediyor.  Arada açılan bölgeler olsa da TEM trafiği çok yoğun ve Kurtköy – Akyazı aralığı TEM’de en az 3 saat sürüyor. D100’de ise aralıklarla bazı noktalarda yoğunluklar yaşansa da D100 TEM’e kıyasla daha kısa sürede sizi gideceğiniz yere ulaştırır.

 

Bursa – İzmir yönü:

Bursa yönünde Osmangazi Köprüsü’nün gişelerinde ve Eskihisar iskelesinin gişelerinde trafik yoğunluğu yaşansa da bu bölgelerin dışında ciddi bir sorun yok.

 

Edirne yönü:

Edirne, Tekirdağ tarafında ise  Marmara Ereğlisi hala yavaş geçiliyor ancak diğer bölgelerde trafik rahatladı.

 

 

 

@radyotrafik