MİLLİ SPORCU TRAFİK MAGANDASI TARAFINDAN BIÇAKLANDI
26 Ağustos 2019 Pazartesi 16:58

İstanbul Kocasinan’da, ters yöne girdiği iddia edilen bir sürücü, motosikletiyle yolunda giden milli sporcu Yusuf Can Yolcu ile burun buruna geldi. İddiaya göre, tartışma çıkaran sürücü, aracıyla Yusuf Can’ı takip edip çarpmaya çalıştı ve polis karakolu önüne kaçan Yusuf Can’ı karakolun karşısında bıçakladı. Olayın üstüne polis ekiplerinin üstüne aracı sürerek kaçtığı iddia edilen şahıs, 3 saat sonra teslim oldu. Hastanede tedavisi süren ve suçlunun cezasını çekmesini isteyen milli sporcu, Radyo Trafik’e yaşadıklarını anlattı.

Wushu Sanda alanında 3 yıldır milli sporcu olan, üniversite öğrencisi Yusuf Can Yolcu, trafikte yaşadığı korku dolu anları şöyle anlattı:

“KARAKOLUN ÖNÜNE KAÇTIM ORDA BIÇAKLANDIM!”

“Ben Yusuf Can Yolcu, 21 yaşında Wushu Sanda alanında milli sporcuyum. Motorumla kendi yolumda giderken, ters yöne giren bir araç karşımdan benimle kafa kafaya geldi. Motorumu son anda durdurabildim, bana küfür etmeye başladı orda aramızda küfürleştik. Sonra adam beni aracıyla takip etmeye başladı ve çarpmaya çalıştı. Ben de Kocasinan polis karakolunun oraya kaçtım. Karakolun önünde kavga etmeye başladık, arbede esnasında adam beni bıçakladı. Benden sonra polise de aracıyla çarpmaya çalışıyor ve kaçıyor. Sonuç olarak ben hastanedeyim, beni bıçaklayan şahıs olaydan 3 saat sonra gelip teslim olmuş, olay şimdi mahkemeye taşındı, mahkeme kararını bekleyeceğiz. Ülkede kadın cinayetleri, çocuk tacizleri olsun, böyle suçlular cezalarını bulmazsa bu tarz olaylar artmaya devam edecek. Bugün bana oldu yarın belki beni bıçaklayan adamın çoluğu çocuğu var ya da eşi var onlara yapacak. Yani böyle insanların cezasını çekmesi lazım.”

DİKİŞ TUTTURMAYAN ÖZEL YAPIM BIÇAKLA BIÇAKLANDI!

Ölümle burun buruna gelen Yusuf Can’ın babası Özgür Yolcu ise durumun vahametine dikkat çekti. Yolcu, oğlunun üniversite temsilcisi olan başarılı bir çocuk olduğunu, milli sporculuğun yanında, yaz tatilinde harçlığını çıkarmak için moto kuryelik yapan bir çocuk olduğunu belirtti. “İğne bize battı” diyen Yolcu, acısını ve yaşadıklarını Radyo Trafik’e anlattı:

“KASIM’DA DÜNYA ŞAMPİYONASINDA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEKLERDİ”

“Ben 25 yıldır radyo programcılığı yapan bir insanım, yıllarca trafik üzerine yaptım. Benim oğlum hem milli sporcu hem başarılı bir üniversite öğrencisi hem de yazın harçlığını çıkarmak için motoruyla kuryelik yapıyor, sigortalı çalışıyor. Toplumsal bir bozulma ve iç patlamayla karşı karşıyayız. Her gün haberlerde gördüğümüz kadın cinayeti, taciz, trafik magandalar v.s. tarzı haberleri izlediğimiz gibi olmuyor. Benim en değerli varlığım, oğlumun başına böyle bir olayın gelmesi durumun ne kadar acı olduğunu yaşattı bize, iğne bize battı.
Yaşadığımız hastane süreci, hala devam eden iç kanama riski bizi yıkıyor. Oğlum 3 yıldır milli sporcu ve Kasım ayında Türkiye’yi temsil etmek için Dünya Şampiyonasına gideceklerdi, işin bir de bu boyutu var. Adamın kullandığı bıçak özel yapım, “dikiş tutturmayan bıçak” diye adlandırılan bir aletmiş! Yara derin bir yara. Avukatımız olayı takip ediyor, Wushu Federasyonu avukatları da konuya müdahil olacaklarını ilettiler. Mahkeme kararını bekleyeceğiz.”

@radyotrafik