ASKER UĞURLAMALARINDA YOL VE TÜNEL KAPATIP HAVAYA ATEŞ AÇTILAR
5 Kasım 2019 Salı 16:43

İstanbul’un çeşitli ilçelerinde asker uğurlamak için eğlence düzenleyen şahıslar, meşaleler yakıp yüksek sesle gürültü yaptıktan sonra tabancalarla havaya ateş açtı. Yanlama hareketi yaparak abartı egzoz kullanan ve patinaj çeken şahıslar ortalığı dumana boğdu. Polis, trafiği birbirine katan magandaları yakalamak için çalışma başlattı.
Kağıthane, Bahçelievler, Başakşehir ve Pendik’te geçtiğimiz günlerde kaydedilen görüntülerde toplanan bir grup genç, asker arkadaşlarını uğurlamak için sokağa çıktı. Meşaleler yakarak yüksek sesle müzikler açan şehir magandaları, asker arkadaşlarını havaya fırlattıktan sonra eğlenmeye başladı. Bir süre sonra grup araçlarına binerek konvoy halinde yola çıktı.
Trafikte seyreden araçtakiler camlardan sarkarken, motosikletli ve otomobilli magandalar yolu trafiğe kesip patinaj çekerek ortalığı dumana boğdu. O esnada otomobildeki magandalardan biri eline aldığı tabanca ile tünelde defalarca havaya ateş açtı. Şehirde adeta terör estiren şahıslar hem kendi hem de vatandaşların canını tehlikeye attı. Bir süre daha dörtlü sinyallerini yakarak sokak ve caddelerde konvoy halinde dolaşan grup, mega kentin göbeğindeki bir alana girdi. Magandalardan ikisi burada “drift” diye tabir edilen yanlama hareketi yaptı. Trafikte sık sık patinaj çekerek tozu dumana katan şahıslar, mega kentin adeta altını üstüne getirdi.
İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, tabanca ile ateş açarak vatandaşların canını tehlikeye atan, yol kesip, tünel kapatıp trafiği tehlikeye sokan, çevreye rahatsızlık veren, trafikte "drift" yaparak abartı egzoz kullanan ve patinaj çeken şahısları yakalamak için çalışma başlattı.

 

 

 

 

 

 

 

@radyotrafik