İBRAHİMAĞA KÖRPÜSÜ YIKILIYOR!
7 Kasım 2019 Perşembe 10:59

Kadıköy İbrahimağa Köprüsü yıkılıyor, çalışma nedeniyle  Orgeneral Şahap Gürler Caddesi 5 Ay boyunca trafiğe kapatıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy’de bulunan İbrahimağa Köprüsü yenilenmesi kapsamında yıkım çalışmalarına başladı.

ÇALIŞMA 5 AY SÜRECEK

Kadıköy Orgeneral Şahap Gürler Caddesi üzerinde bulunan İbrahimağa Köprüsü için yıkım kararı alındı. İbrahimağa Köprüsü yıkımı ve yeniden hayata geçirilmesi yaklaşık 5 ay sürecek. Konuyla alakalı İBB'den yapılan açıklamaya göre, Marmaray projesi kapsamında yapılan çalışmalar kapsamında İbrahimağa Köprüsü'nin 7 Kasım Perşembe günü yıkım ve yenileme çalışmalarına başlandı. Köprüdek, çalışmaların 07 Nisan 2020 tarihine kadar tamamlanması planlanıyor. Bu süre içerisinde de Orgeneral Şahap Gürler Caddesi 5 ay boyunca yaya ve araç trafiğine kapalı olacak.

Çalışma süresince Orgeneral Şahap Gürler Caddesi’nin; Dr. Eyüp Aksoy, Taşköprü ve Sarayardı caddelerine bağlantıları kapalı olacak. Araçların; Çevreyolu, Avrasya Tüneli ve Üsküdar bölgelerine erişimi ise Tıbbiye Köprüsü ile Behiç Bey Sokağı üzerinden gerçekleşecek. Marmaray trenlerinin aktif olarak kullandığı köprülerin çalışmalardan olumsuz olarak etkilenmeyeceği, tren seferlerinde herhangi bir aksama olmayacağı da bildirildi.

@radyotrafik