VEZNECİLER TRAFİĞİNE  ACİL ÇÖZÜM BEKLENİYOR!
8 Kasım 2019 Cuma 13:31

Fatih Fevzi Paşa Caddesi’nden Vezneciler’e sabah saatlerinde yaşanan trafik yoğunluğu vatandaşları isyan ettirdi. Özellikle İstanbul Büyük Şehir Belediyesi önünde her sabah trafik sıkışıyor ve Edirnekapı’dan itibaren Vezneciler istikametine trafik çekilmez hale geliyor. Ayrıca İstanbul Üniversitesi’nin servisleri ile otobüs peronları, trafiği kilitleyen bir başka nokta. Radyo Trafik Gönüllü Muhabirlerinin aktardığı bilgilere göre; otobüsler manevra yaptıkları esnada trafiği durduruyor. Zaten otobüs peronları ve servis araçlarının durduğu noktadan, otobüslerin U dönüşü yapması dakikalarca yoğunluğa neden oluyor.  Çözüm olarak ise; otobüs durağından U dönüşünün kaldırılarak, otobüslerin sol taraftan döndürülüp İstanbul Üniversitesi’nin olduğu yerden geçirilmesi öneriliyor.

"VEZNECİLER'DE OTOBÜSLERİN MANEVRA NOKTASI DEĞİŞTİRİLMELİ"

Radyo Trafik’e Vezneciler trafiğinde yaşanan sorunları aktaran Gönüllü Muhabirlerimizden Özkan bey, bölgede yayalara yol vermek için duraklandığında,  EDS’ler tarafından ceza yazıldığını iddia ediyor.

Özkan Bey Vezneciler’deki sorunu ve çözüm önerilerini şöyle aktarıyor:
“İBB önünde emniyet ekipleri bölgeyi kontrol edip araçları yönlendirse daha iyi bir trafik olur. EDS kameraları vatandaşa yol verdiğimiz zaman ceza kesiyor durduğumuz için. Okullar tatil olduğunda böyle bir sorun yoktu. Okullar açılınca burası yoğunlaştı.
Otobüs durağında manevralar kaldırılırsa, otobüsler sol taraftan dönüp İstanbul Üniversitenin olduğu yerden geçerlerse otobüs durağına yolu kilitlemeden geçebilirler.”

Vatandaşlar, yetkililerden Vezneciler’de trafiği çekilmez hale getiren bu problemlere acil çözüm bekliyor.

@radyotrafik