KADIKÖY’DE 5 AYLIK ÇALIŞMA BAŞLADI! ALTERNATİF YOLLAR NELER?
12 Kasım 2019 Salı 13:52

İstanbul’un en merkezi noktalarından biri olan Kadıköy’de, İbrahimağa Köprüsü yıkım çalışmaları kapsamında Orgeneral Şahap Gürler Caddesi trafiğe kapatıldı. 7 Kasım’da başlayacağı belirtilen çalışmada cadde, 11 Kasım’da trafiğe kapatıldı. Akabinde zaten gün içinde yoğun olan trafik vatandaşlara daha da zor anlar yaşatmaya başladı.
Çalışma süresince Orgeneral Şahap Gürler Caddesi'nin; Dr. Eyüp Aksoy, Taşköprü ve Sarayardı Caddeleri’ne bağlantıları kapatıldı. Araçlar; Çevreyolu, Avrasya Tüneli ve Üsküdar bölgelerine erişimi, Tıbbiye Köprüsü ile Behiç Bey Sokağı üzerinden gerçekleştiriyor. Marmaray seferlerinde ise bir aksama yaşanmıyor.

İBB Ulaşım ve Trafik Düzenleme Komisyonu’nun aldığı karara göre uzun yıllar Haydarpaşa Garı ile bağlantı görevi gören İbrahimağa Köprüsü Marmaray projesi kapsamında yıkılarak yeniden yapılıyor. Yenileme çalışmalarının 4 Nisan 2020 tarihinde tamamlanacağı belirtiliyor.

KADIKÖY’E ALTERNATİF GÜZERGAHLAR!

İbrahimağa Köprüsü yıkım çalışmaları kapsamında kapatılan Orgeneral Şahap Gürler Caddesi ile birlikte özellikle Rasimpaşa, Yeldeğirmeni ve Rıhtım taraflarında alışılmadık yoğunluk yaşanabiliyor.
Şahap Gürler Caddesi Yeldeğirmeni Sokak dönüşüne kadar açık sonrası kapalı, bu nedenle buraya kadar gelen sürücüler mecburen Yeldeğirmeni Sokağa girmek zorunda! Çalışmanın ilk gününde haberi olmayan pek çok sürücü bu mecburi güzergâhta dakikalarca trafik yoğunluğunda kaldı. Şahap Gürler Caddesi Haydarpaşa yönünde Ayrılıkçeşmesi çıkışına kadar kapatılarak trafik akışı ara sokaklara, Behiç Bey Sokak, Yel değirmeni Sokak ve Tıbbiye Caddesi’ne yönlendiriliyor. Ayrıca İbrahimağa Köprüsü yıkılımı yapıldığı için Acıbadem tarafından gelenler de köprüyü kullanmıyor ve ara sokaklardan Şahap Gürler’e çıkarak tek şeritten Kadıköy yönünü takip ediyor. Ara sokaklarda parklanma da olduğu için trafik özellikle sabah ve akşam trafiğin yoğun olduğu saatlerde çıkılmaz bir hal alabiliyor.

Özellikle ara sokakların yoğunluğuna girmemek için, alternatif olarak rıhtımdan sonra Tıbbiye Caddesi’nden Üsküdar’a devam edebilir ya da Behiç Bey Sokak’tan Eyüp Aksoy Caddesi’ne bağlantı yapılabilir.
Yeldeğirmeni Caddesi mecburi güzergahına girmemek için daha öncesinde Recaizade Sokak veya Uzun Hafız Sokak üzerinden Taşköprü Caddesi’ne çıkış yapılabilir.
Trafik ekipleri bölgede trafiği düzenlemek adına yönlendirmeler yapmaya devam ediyor.

Bölgeden görüntüler: 

@radyotrafik