TTKÖD YENİ BAŞKANINI SEÇTİ
21 Aralık 2019 Cumartesi 17:07

Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği olağan genel kurulunda yapılan oylama sonucu genel başkanlığa Muhammed Fahrettin Ecevit seçildi.

Türkiye’nin trafik konu olduğunda akla gelen önemli kuruluşlarından biri olan Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği’nin olağan genel kurulu yapıldı. Gerçekleşen genel kurul ve yapılan oylama sonucu geçtiğimiz ayın başlarında vefat eden derneğin 27 yıl boyunca Genel Başkanlığını yapan Hitay Güner’in ardından genel başkanlığa Muhammed Fahrettin Ecevit seçildi. Olağan genel kurulda ayrıca derneğin yönetim, denetim ve onur kurulu üyeleri de belirlendi.  

Beyoğlu’nda bulunan İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Mezunları Cemiyeti’nde gerçekleştirilen olağan genel kurulun ardından derneğin 27 yıl Genel Başkanlığını yapan ve geçtiğimiz ayın başında beklenmedik bir şekilde aramızdan ayrılan Hitay Güner için de anma töreni düzenlendi.

TTKÖD HAKKINDA

Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Bakanlar Kurulu kararlarıyla Türkiye adını kullanan, kamu yararlı, yurt dışı ilişkiler kurmaya yetkili bir sivil toplum kuruluşu olarak hizmet vermektedir. Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği kurulduğu 1959 yılından günümüze kadar kesintisiz hizmet vermekte olup, 60. hizmet yılındadır. 

 

@radyotrafik