REKORTMEN BİSİKLETÇİ İSTANBUL’A GELİYOR
23 Aralık 2019 Pazartesi 19:21

Dünyanın çevresini en kısa sürede dolaşan ilk kadın Guiness Rekortmeni Bisiklet Sporcusu ve Yazar Juliana Buhring, Türkiye’deki bisikletçilerle buluşmak için 12 Ocak 2020 Pazar günü İstanbul’a geliyor. Üsküdar Bisiklet Peloton Spor Kulübü’nün daveti ile Türkiye’ye gelen Buhring Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki etkinlikte hikayesini paylaşacak ve bisiklet severlerin sorularını yanıtlayacak.

Guiness rekortmeni kadın bisikletçi Juliana Buhring Türkiye’deki bisikletçilerle buluşmak için İstanbul’a geliyor. Üsküdar Bisiklet Peloton Spor Kulübü’nün (ÜSBİP) Türkiye’ye davet ettiği Guinness rekortmeni kadın bisiklet sporcusu Juliana Buhring’in hayatı, rekor kırdığı dünya turu ve kaleme aldığı kitapları üzerine yapılacak söyleşi 12 Ocak 2020 Pazar günü saat 14:00’te Üsküdar Bağlarbaşı Kongre Sarayı’nda gerçekleştirilecek. 

JULİANA BUHRİNG HAKKINDA

Radyo Trafik’in medya sponsorluğunda gerçekleştirilecek etkinliğin konuğu Juliana Buhring, (2 Haziran 1981 doğumlu) bisiklet sporcusu ve yazar. Aralık 2012'de, Guinness Dünya Rekorunu desteksiz dünyayı bisikletle turlayan en hızlı kadın olarak, toplam 152 günde 29.000 kilometre (18.000 mil) bisiklete binerek kırmıştır.

Buhring, 2013 yılında Londra’dan İstanbul’a şeklinde yapılan "Transcontinental Race"e (Kıtalararası Yarış) katılan tek kadındı ve genel klasmanda 9. sırada yer aldı. 2014 yılında "Trans Am Bike Race"te kadınlar kategorisinde ilk sırada yer aldı ve genel klasmanı 4. olarak tamamladı. 2018'de Buhring, "Bikingman Umman Sprint"te kadınlar kategorisini yine birinci olarak kazandı ve genel klasmanda üçüncü oldu. Bisiklete binmeye ilk kez 2011 yılında, 30 yaşında başladı ve şimdi dünyanın en güçlü kadın dayanıklılık bisiklet sporcularından biri olarak kabul ediliyor.

Juliana Buhring, 11 dile çevrilmiş uluslararası en çok satan kitaplardan biri olan “Not Without My Sister”ın yazarlarından biridir. Ayrıca dünya turu yolculuğunun bir hesabı olan Rüzgâra Karşı (This Road I Ride) kitabının yazarıdır.

Etkinlik Programı

13:00 Bağlarbaşı Kongre sarayı’nın fuayede alanında etkinlik öncesi sunum ve ikramlar

14:00 Söyleşi başlangıcı

16:00 Söyleşinin sona ermesi

16:15 Bağlarbaşı Kongre Sarayı’nda ulusal ve uluslararası basın mensuplarınca gerçekleştirilecek Juliana Buhring’in röportajları

17:00 Etkinliğin sona ermesi 

@radyotrafik