İSTANBUL'DA 4.7'LİK DEPREM!
11 Ocak 2020 Cumartesi 18:42

İstanbul’da 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Silivri açıklarında meydana gelen depremde can ve mal kaybı yaşanmadı.

AFAD’dan yapılan açıklamada, Marmara Denizi Silivri açıklarında, saat 16.37’de meydana gelen depremin büyüklüğü 4.7 olarak belirtildi. Kandilli Rasathanesi ise yerin 16.2 km derinliğinde meydana gelen depremin büyüklüğünü 4.8 olarak açıkladı.

VALİLİK: AÇIKLAMA YAPACAĞIZ

Depremin ardından twitter hesabından duyuru yapan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, depremle ilgili bilgi vermeye devam edeceklerini, başta AFAD Koordinasyon Merkezi olmak üzere 155, 156, 112, 110 ve diğer çağrı merkezlerine deprem sonrasında ve şu ana kadar depremle ilgili herhangi bir çağrı gelmediğini söyledi. Yerlikaya sonrasında "İstanbulumuza geçmiş olsun" temennisinde bulundu.

İBB: BİZE İLETİLEN OLUMSUZLUK BİR DURUM YOK

Deprem sonrası sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu AKOM koordinasyonunda tüm ekiplerin görev başına geçtiğini duyurdu. İmamoğlu; “Marmara Denizi Silivri açıklarında 16 km derinlikte, 4.8 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrası AKOM koordinasyonuyla tüm ekiplerimiz görev başında, şu ana kadar ekiplerimize iletilen olumsuz bir durum söz konusu değil. İstanbul’umuza geçmiş olsun.” Açıklamasını yaptı.

 

@radyotrafik