BEŞYOL METROBÜS İSTASYONU YENİLENECEK
11 Ocak 2020 Cumartesi 20:00

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Florya ve Beşyol istasyonlarının birleştirilerek yeni ve kapasitesi daha geniş bir istasyon yapacağını duyurdu.  

44 duraklı Metrobüs hattının Beşyol İstasyonu’nun merdiven ve yürüyüş yolları, artan yolcu sayısı nedeniyle geçtiğimiz yıllarda genişletilmişti. Bu nedenle istasyona erişim için kullanılan engelli asansörü atıl hale gelmişti. Engelli vatandaşlar asansöre erişmek için bir merdivenden daha geçmek durumunda kalırken, atıl hale gelen engelli asansörü ise eski tipte ve hidrolik temelli olduğu için 6 yıldır sürekli arızalanıyordu.

İETT Genel Müdürlüğü, fiziki kapasitesi sınırlı olduğu için düzenleme yapmaya imkan vermeyen Beşyol İstasyonu ile ilgili yeni bir çalışma başlattığını açıkladı. Bu kapsamda hızlı bir çalışma ile Florya ve Beşyol istasyonlarının birleştirilerek yeni ve kapasitesi daha elverişli bir istasyon yapımı için harekete geçildiğini ve İBB Fen İşleri Dairesi ile İETT’nin birlikte yürüttüğü çalışmanın hızla tamamlanarak engelli vatandaşlarının Mertobüse erişimiyle ilgili sorunun kalıcı olarak çözülmesi hedeflendiği de belirtildi. 

@radyotrafik