SARAN HOLDİNG’TEN ELAZIĞ’A YARDIM
29 Ocak 2020 Çarşamba 16:26

Saran Holding Cuma akşamı Elazığ’da meydana gelen ve 41 kişinin hayatını kaybettiği 6,8 büyüklüğündeki deprem sonrasında bölgeye bir spor salonu yapılacağını açıkladı.

Elazığ’da yaralar sarılmaya devam ederken bir yardım açıklaması da Sadettin Saran’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı Saran Holding’ten geldi. Saran Holding’ten yapılan açıklamada, “Bugün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun basın toplantısında açıkladığı gibi Saran Group olarak 19 yıldır her yıl inşa edip, açılışını yaptıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı’na hibe ettiğimiz spor salonlarımızın 20.sini bu yıl Elazığ’da yapılacağız” denildi.

100 ÖĞRENCİYE BURS

Saran Grup ayrıca Elazığ’da ilköğretim seviyesindeki 100 öğrenciye burs verecek. Bölgede eğitim bursu verilecek öğrenciler Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenecek ve eğitim öğretim bursu Saran Grup tarafından verilecek.

ELAZIĞLI ÖĞRENCİLERE İSTANBUL GEZİSİ

20 yıldır her 23 Nisan’da bir ilden öğrencileri İstanbul’a getirip ağırlayan Saran Grup bu yıl bu ziyareti yapan öğrencileri de Elazığ’dan getirecek. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında 50 Elazığlı çocuk Saran Holding’in misafiri olarak İstanbul’a gelecek. Etkinlik kapsamında  İstanbul’da tarihi yerlere geziler düzenlenecek ve çocuklar Sarıyer’de bulunan holding binasında misafir edilecek.

 

 

@radyotrafik