ÖNLEM ALMAK İÇİN BİRİNİN ÖLMESİ Mİ GEREKİYOR?
19 Şubat 2020 Çarşamba 15:16

TEM Otoyolu İstanbul/Selimpaşa mevkiinde Edirne yönünde, tarla içindeki bir elektrik direği yan yattı.  Otoyol üzerinden geçen elektrik hattı, yoldan geçenler için her saniye tehlike oluşturuyor. Direğin devrilmesi halinde elektrik kabloları, altından geçen araçları biçip geçebilir, kazaya sebep olabileceği gibi can kayıplarına yol açabilir!

Konuya dair Radyo Trafik gönüllü muhabirlerinden gelen şikayetler üzerine, tehlikeyi gündeme taşıdık. Twitter üzerinden BEDAŞ yetkilileri yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Gerekli kontroller sağlandığında, elektrik direğinin şirketimize ait olmadığı ve enerjisiz olduğu tespit edilmiştir. Hattın kaldırılması için Karayolları Genel Müdürlüğü ile gerekli yazışmalar yapılmış olup, TEM oto yolu trafiğe kapatılamadığından direk kaldırılamamıştır.”

BEDAŞ’ın kontrolü dışında kalan ve Karayolları Genel Müdürlüğü yetkililerinin idaresine giren bu bölgeyle ilgili, KGM iletişim merkezlerine ulaşmaya çalışsak da geri dönüş alamadık. Radyo Trafik Haber Merkezi olarak konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz, lakin soruyoruz: Önlem almak için illaki bir facianın yaşanması, birinin ölmesi mi gerekiyor?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konuyla alakalı Twitter yazışmaları şöyle:

 

 

 

Haber: Gizem Öztürk

@radyotrafik