KÜÇÜKÇEKMECE-FASILALI IŞIKLAR
6 Ekim 2015 Salı 19:14

Dinleyicimiz Emrah Akdoğan’ın şikayeti…”Turgut Özal Bulvarı ile 4. Cadde’yi kesiştiren kavşakta her gün çılgın bir trafik oluyor. UKOME’nin eski bir kararı ile trafik ışıkları fasılalı çalıştırılıyor.”

 

Turgut Özal Bulvarı ile 4. Cadde birleşiminde bulunan kavşakta her gün iş başlangıç ve bitiş saatlerinde çılgın bir trafik oluyor.Burada devasa rezidans ve toplu konutlar mevcut ve binlerce araç sürekli bu kavşağı kullanıyor. Bu kavşakta UKOME’NİN eski bir kararı ile trafik ışıkları fasılalı çalıştırılıyor,bir kısmı sarı yanıyor bir kısma kırmızı ve sürekli kazalar meydana geliyor. Bu sabah benim aracıma da arkadan bir araç çarptı ve artık acilen bu konuda çözüm gerekiyor.

UKOME’ye yazdığım şikayete gelen cevapta trafik yoğunluğundan ve ihlallerden bahsedilmiş. Kimse sürücülerin masum olduğunu iddia etmiyor zaten ama orada bir tafik ışığı konulmasına rağmen çalıştırılmıyor ise ve vaziyet böyle ise sürücülerin güdülmeye ihtiyacı var demektir. Dönel kavşak sıkışıyor ve trafik gitmiyor.

Geçen hafta bir ambulans bu kavşağı 10 dakikada geçemedi. Dakikalarla yarışan ambulanslara bunu mu reva görüyorlar? Bu kavşağın Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi, Acıbadem Hastanesi ve Mehmet Akif Ersoy Hastanesi’nin ana güzergahı olduğunu hatırlatırım.

Lütfen yetkili merci bu ışıklarda yaşanan sorunu çözsün ve düzeni sağlayacak bir ekip bulundurulsun.

Emrah Akdoğan

GÖRÜŞ ÖNERİ VE ŞİKAYETLERİNİZİ GÖNDERİN YAZIYA VE YAYINA TAŞIYALIM

bilgi@radyotrafik.com

ulasiminsesi@radyotrafik.com

 

@radyotrafik