HALİÇ VE TEM’DE BAYRAM SÜRESİNCE ÇALIŞMALAR DURDURULUYOR
28 Temmuz 2020 Salı 17:45

Radyo Trafik ’in Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü ve İBB Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü’nden edindiği bilgilere göre İstanbul’da TEM ve D100’de yapılan çalışmalar bayram tatili süresince durduruldu. Çalışmalar tatil bitiminden itibaren yeniden başlatılacak.

HALİÇ’TEKİ ÇALIŞMA 8 AĞUSTOSTA, EDİRNE YÖNÜNDE BAŞLAYACAK

Radyo Trafik programcısı Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı’nın İBB Altyapı Hizmetleri Müdürü Koray Ataç’tan aldığı bilgilere göre Haliç Köprüsü’nde 18 Temmuz’da başlatılan derz yenileme çalışmaları Mecidiyeköy yönünde tamamlandı. 25 Temmuz Cuma günü sol şeridi bitirilen çalışmanın, sağ şeritteki derzlerde sorun olmadığı için Mecidiyeköy yönünde tamamlandığı belirtildi. Ataç, planlanan tarihin geniş bir zaman aralığı olması ve vatandaşların bayram tatili süresince mağdur olmaması için Edirne yönündeki çalışmanın bayram sonrasına ertelendiğini duyurdu. D100 Haliç Köprüsü’nde Edirne yönünde 8 Ağustos tarihinde başlayacak çalışmanın 2 aşamada 10 gün içerisinde tamamlanması planlanıyor.

TEM’DEKİ ÇALIŞMA BU GECEDEN İTİBAREN DURUDURULUYOR

TEM’de halen devam eden üstyapı bakım onarım çalışması ile alakalı olarak KGM 1. Bölge Müdürü Turgay Çolak’la görüşen Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Radyo Trafik’te yayınlanan “Trafikte Küçük Hata Yoktur” programında çalışmanın 28 Temmuz Salı günü itibariyle durdurulacağını belirtti. Şu anda TEM’de Altınşehir’de devam eden çalışma ile birlikte bayram süresince Karayolları Genel Müdürlü tarafından yürütülen tüm çalışmalar da durdurulacak. Çalışmaların bayramdan sonra 4 Ağustos Salı günü yeniden başlatılması planlıyor. Radyo Trafik’e konuşan Çolak, oluşabilecek trafik yoğunluklarına göre birkaç gün daha ertelenebileceğini söyledi.

KGM BÜNYESİNDEKİ KÖPRÜ VE OTOYOLLAR ÜCRETSİZ

Öte yandan bayram süresince Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesindeki köprü ve otoyollarında ücretsiz olarak hizmet vereceği bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. İlgili haber için tıklayın!

İÇİŞİLERİ BAKANLIĞI’NDAN GENELGE

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, 81 il valiliğine Bakan Süleyman Soylu imzalı "2020 Kurban Bayramı Trafik Tedbirleri" konulu talimat gönderildi. Genelgeye göre, Kurban Bayramı trafik tedbirleri kapsamında kara yollarında 162 bin 832 emniyet ve jandarma trafik personeli görevli olacak. İlgili haber için tıklayın!

@radyotrafik