HASDAL'DA ÜST GEÇİT ÇÖKTÜ
9 Ağustos 2020 Pazar 13:11

Kemerburgaz Hasdal yolunda Hasdal Askeri Kışlası’nın önünde bulunan üst geçit sabah 08.00 sularında henüz bilinmeyen bir nedenle çöktü. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken yol trafiğe kapandı.

Olay, sabah 08.00 sularında yaşandı. Henüz belirlenemeyen bir nedenle Eyüpsultan ilçesine bağlı Kemerburgaz Hasdal yolu üzerindeki Hasdal Askeri Kışlası hizasındaki üst geçitdin Kağıthane girişinde bulunan Kağıthane yönlü kısmı çöktü. İstanbul Havalimanı yönündeki kısmı ise ayakta kaldı.

Çöken üst geçidin ardından olay yerine çok sayıda sağlık, itfaiye ve emniyet ekibi ile karayolları ve İBB ekipleri sevk edildi. Ekipler yolu trafiğe her iki yönde de kapatarak geniş güvenlik önlemi aldı. Sabah saatlerinden bu yana yol her iki yönde de trafiğe kapalı, güzergahta trafik akışı alternatif noktalardan sağlanıyor. 

ÇÖKEN ÜST GEÇİT KALDIRILDI

Kemerburgaz Yolu Hasdal'da çöken üst geçit 13.30 sularında iş makineleri yardımıyla yoldan kaldırıldı.

Olay yerinde çalışmalarını sürdüren ekipler, ilk olarak üst geçidi tutan kolonun kaydığı bölümüne beton doldurdu. Doldurma işleminin ardından ise yolda çöken blok delme makinesiyle bölündü. Bölünme sonrasında ise yine iş makinesiyle blok yol kenarındaki çökmenin yaşandığı bölüme itildi.
Çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Güzergah her iki yönde de kapalı tutulmaya devam ediliyor. 

EYÜPSULTAN KAYMAKAMI: “ÇOK UCUZ ATLATILMIŞ BİR VAKADIR”

Eyüpsultan Kaymakamı İhsan Kara, Hasdal Kışlası önünde çöken üst geçitle ilgili açıklamalarda bulundu. Kaymakam Kara, “Çökmenin neden kaynaklandığı araştırma konusudur. Gerekli araştırmalar sonucunda ortaya çıkacak. Fakat çok ucuz atlatılmış bir vakadır. Herhangi bir ölü ya da yaralı yok, herhangi bir araçta altında kalması, maddi ve manevi hasar söz konusu değildir. Ben geçmiş olsun diliyorum, gerekli önlemler alındı. Vatandaşların trafikte nereden seyahat edecekleri hususunda bilgilendirmeler yapıldı. Trafik belirli yerden kesildi ve yönlendirildi. Bunun dışında arkadaşlar çalışıyorlar. Gerekli önlemler alındığı için ve maddi, manevi hasar olmadığı için sevinçliyiz” dedi.

İSTANBUL VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliğinden Hasdal Kışlası önünde çöken üst geçide ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada olayda herhangi bir ölü ve yaralının bulunmadığı kaydedildi.

İstanbul Valiliği saat 08.00 sularında Eyüpsultan Hasdal Kışlası önünde D020 Karayolu üzerindeki yaya üst geçidi çökmesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Köprünün henüz tespit edilemeyen bir nedenle çöktüğü aktarılan açıklamada, “Çöken yaya geçici çevresinde gerekli emniyet tedbirleri alınmış olup, yolun Alibeyköy istikameti trafiğe kapatılmıştır. Yapılacak enkaz kaldırma çalışmaları nedeniyle ulaşım Kemerburgaz Kavşağından, Maslak-Ayazağa istikametine yönlendirilmektedir. Olay nedeniyle herhangi bir yaralı veya can kaybımız yoktur. Konuyla ilgili tahkikata başlanmıştır” denildi. 

Hasdal'da çöken üst geçitle ilgili fotoğraf ve videolar ile son bilgileri aşağıdaki tweet üzerinden takip edebilirsiniz: 

@radyotrafik