METEOROLOJİDEN İSTANBUL İÇİN TURUNCU UYARI
7 Ekim 2020 Çarşamba 15:21

MGM tarafından İstanbul için yapılan son değerlendirmelere göre kentte yarın sabah saatlerinden itibaren sağanak yağış etkili olacak. Yağışın kimi noktalarda çok kuvvetli olması beklenirken buna bağlı olarak ani sel, su baskını gibi olumsuzluklar yaşanabileceği belirtiliyor. Ayrıca yerel olarak dolu yağışı da görülebilir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul’u da kapsayacak şekilde Marmara Bölgesi için kuvvetli sağanak yağış ve bu yağışa bağlı olarak yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı. İstanbul için turuncu uyarı verdi. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; 08.10.2020 (Perşembe) günü sabah saatlerinden itibaren Marmara bölge genelinde görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, kuvvetli (21-50 Kg/m2), Trakya Kesimi, İstanbul, Balıkesir ve Çanakkale çevreleri ile Bursa'nın batı ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli (40-75 Kg/m2) olması bekleniyor.

Kuvvetli yağışla birlikte MGM ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı ve hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı vatandaşları dikkatli ve tedbirli olması gerektiği konusunda da uyarıyor. 29 EYLÜL'DE KENTİ SAĞANAK VE DOLU VURMUŞTU

İstanbul'da geçtiğimiz 29 Eylül'de kuvvetli sağanak yağış ve bazı noktalarda görülen dolu yağışı ile birlikte vatandaşlar zor anlar yaşamıştı. Kuvvetli sağanak yağış ve zaman zaman görülen dolu yağışı hayatı olumsuz etkilerken, kimi noktalarda su baskınları yaşanmış ve kent trafiği de yoğunlaşmıştı. Anadolu Yakası'nda bazı noktalarda görülen dolu yağışı ise araçlara zarar vermişti. 

İLGİLİ HABER İÇİN TIKLAYIN - İSTANBUL’U SAĞANAK VE DOLU VURDU

 

 

@radyotrafik